winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20181003 090050W środę 3 października, jak co roku, uczniowie klas I –III naszej szkoły uczestniczyli w XIX Przeglądzie Filmów Ekologicznych EKOŚWIAT. W ramach Przeglądu obejrzeli film" O czym szumi las" w reżyserii Rasmusa A. Sivertsena . Film stanowi animację opowiadającą o leśnych zwierzątkach, które postanawiają, że większe z nich nie będą zjadać mniejszych. To ekranizacja książki klasyka norweskiej literatury dziecięcej, Thornbjorna Egnera, w związku z czym twórcy starali się widzom oszczędzić drastycznych scen. Całokształt jest wdzięczny, momentami zabawny, z wydźwiękiem edukacyjnym.

„O czym szumi las” przekazuje fundamentalne wartości w sposób lekki i przyjemny. Dowiadujemy się o wartości przyjaźni i konieczności utrzymania właściwych relacji międzyludzkich. Zawarta w filmie wizja porządku społecznego, opartego na współpracy i wzajemnym szacunku, choć lekko naiwna w swoim optymizmie, zawsze jest warta propagowania. W oczekiwaniu na projekcję filmu uczniowie mogli zobaczyć wystawę fotograficzną „Przyroda chroniona Ziemi Tarnowskiej”. Szybko i przyjemnie minął czas spędzony w kinie. Przekazane wartości na pewno zostaną zapamiętane, a za rok uczniowie naszej szkoły ponownie spotkają się w kinie na kolejnym Przeglądzie Filmów Ekologicznych.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA