winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

33Nasze zuchy zdobyły sprawność „Strażaka”, biorąc udział w corocznym Święcie Latawca i Szarej Lilijki w Żabnie. Celem tegorocznego zlotu było uhonorowanie 100-lecia odzyskania niepodległości, integracja harcerzy i zuchów zrzeszonych w Hufcu ZHP Tarnów i propagowanie tradycji puszczania latawców. Po apelu inauguracyjnym każdy patrol przedstawił swój latawiec z wkomponowanymi elementami harcerskimi i niepodległościowymi.

W trakcie Święta odbył się konkurs latawców, strzelanie, prezentacja mundurów i sprzętu wojskowego, warsztaty strażackie w Remizie OSP w Żabnie, obejmujące wyposażenie wozów strażackich, ubiorów strażaków, biorących udział w nietypowych akcjach i kurs udzielania pierwszej pomocy. Odbyła się gra wielkoformatowa „Śladem Akcji Burza i AK”, zrealizowana przez druha z Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Podczas spaceru ulicami Żabna, było pamiątkowe zdjęcie pod prawie 100 letnim dębem, który jest chlubą mieszkańców. Na zakończenie emocjonującego dnia odbyło się spotkanie z żużlowcem Unii Tarnów, pożegnalny apel, rozdanie pamiątkowych dyplomów i bogatych nagród. Dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie i wzorową organizację.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA