winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20181018 095909Początek roku szkolnego był ciepły i słoneczny. Pogoda zachęcała do zabaw i spacerów na powietrzu. Jesień powitała wszystkich eksplozją barw i bogactwem swoich darów. Uczniowie klasy III b postanowili wykorzystać ten niezwykły czas i wraz z wychowawczynią, Małgorzatą Bednarz przygotowali miniprojekt „Jesienny las”. Wszystko zaczęło się od przeczytania tekstu „Leśna galeria” oraz reprodukcji obrazu Kazimierza Sichulskiego „Jesień”, zamieszczonego w podręczniku. Potem były rozmowy o spacerach do lasu czy parku z rodzicami.

Z każdej takiej wycieczki dzieci przynosiły jesienne skarby: grzyby, szyszki, żołędzie, kasztany, liście. W ramach mini projektu uczniowie klasy III b wykonali prace plastyczne: „Jesienne drzewo” farbami oraz „Jesienny las” techniką collage. Nauczyli się recytować wiersz Natalii Usenko „Nasze drzewo”. Wielką radość uczniom sprawiła wycieczka do Skrzyszowa do lasu o nazwie „Kruk” zakończona ogniskiem. Podczas pobytu w „Kruku”, dzieci rozmawiały o roli drzew i krzewów w przyrodzie oraz bezpiecznym zachowaniu się w lesie. W ramach miniprojektu uczniowie prowadzili obserwacje przyrodnicze dotyczące zmiany barw liści jesienią. Zapoznali się z budową krzewu i drzewa, warstwami lasu. W ramach Akademii Dociekliwych poznali grzyby jadalne i trujące, i ich budowę. Wykonali doświadczenie z grzybami pleśniowymi, drożdżami oraz doświadczenie „Moje drzewo” z kasztanami i żołędziami dotyczące etapów wzrostu drzewa. Realizowany przez uczniów projekt był bardzo ciekawy, sprawił dzieciom dużo radości oraz dostarczył rozległej wiedzy, która będzie procentowała na kolejnych etapach edukacji.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA