winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20181029 090433Pasję do czytania trzeba zaszczepiać od najmłodszych lat, ponieważ kontakt z książką pełni ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Sieć sklepów „Biedronka” aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Przykładem takich działań był konkurs edukacyjny „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” trwający od 29.09.2018 do 23.10.2018 roku.

Konkurs polegał na zainspirowaniu uczniów klas I – III do czytania głośnego w domu, minimum 10 minut dziennie poprzez zorganizowanie w szkole Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz tworzenie własnych historii w formie rysunków (klasy I), komiksów (klasy II) i krótkich tekstów literackich (klasy III). Inspiracją dla dzieci i rodziców do przygody z literaturą i wzięcia udziału w zmaganiach stały się ilustrowane opowieści Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Razem z zaproszeniem do konkursu nasza szkoła otrzymała materiały motywacyjne dla uczniów i rodziców: mini-albumy na naklejki dla dzieci. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu było zebranie przez dziecko 21 naklejek.

Uczniowie klas I – III naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w konkursie. Systematycznie czytali na głos w domu, wykonali zgodne z regulaminem prace plastyczne i literackie. W bibliotece szkolnej pani bibliotekarka, Agnieszka Białek zorganizowała Dzień Głośnego Czytania. Nauczyciele wysłali prace plastyczne i literackie n adres podany przez   organizatorów. Teraz z niecierpliwością wszyscy czekają na ogłoszenie listy 15 zwycięskich szkół, które otrzymają dofinansowanie na zakup księgozbioru do szkolnej biblioteki. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA