winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0491„Muzyka nie ma granic, kruszy najtwardsze serca, niesie pozytywne wibracje, porusza ciało i umysł”. Na cały rok szkolny 2018/19 w naszej szkole dla klas I -III zostały zaplanowane koncerty umuzykalniające, organizowane przez Agencję Artystyczną „Lama”. W każdym miesiącu odbywa się jeden koncert poświęcony określonemu tematowi. Celem tych spotkań jest rozbudzenie wyobraźni i zamiłowania do muzyki, przybliżenie gatunków muzycznych, zapoznanie z bogatym instrumentarium, postaciami wielkich kompozytorów i nauczenie młodych słuchaczy zasad muzycznego savoir vivru. We wrześniu uczniowie słuchali „Dźwięków pod napięciem”. Tańczyli i bawili się przy utworach tworzonych za pomocą instrumentów elektronicznych (Ewi oraz saksofonu). W październiku poznali „Człowieka orkiestrę” i beatbox.

Na listopad zaplanowane są „Pobite gary”, czyli perkusja. W grudniu uczniowie poczują atmosferę świąt dzięki nastrojowym kolędom i pastorałkom w wykonaniu śpiewaczki operowej. W styczniu poznają gitarę basową i kontrabas. W lutym - karnawał, więc musi być taniec nowoczesny i zabawa czyli „Wyginam śmiało ciało”. W marcu uczniowie odbędą podróż dookoła świata w poszukiwaniu fascynujących brzmień i rytmów niespotykanych w naszej kulturze. Na koncercie muzycznym w kwietniu dowiedzą się, jaką rolę odgrywa w muzyce powietrze i co wspólnego trębacze mają z żabą. Jak maj to „Majówka za akordeonem”. W czerwcu na zakończenie koncertów uczniowie poznają sylwetki wielkich piosenkarzy oraz dowiedzą się, jak powstaje przebój, bo „Śpiewać każdy może…” Koncerty umuzykalniające cieszą się ogromnym zainteresowaniem uczniów, stanowią uzupełnienie szkolnej edukacji muzycznej oraz są doskonałą formą zabawy.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA