winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20181002 122750W październiku klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami p. Bernadetą Pawłowską i Elżbietą Majchrowską wybrały się do Grodu "Stara Baśń" w Grybowie. Dzieci miały okazję poznać historię powstania zrekonstruowanego średniowiecznego grodu warownego. Dowiedziały się kim był Bolek Gniewny i usłyszały o życiu w dawnych czasach.

Pod opieką Kasztelana i Kasztelanki zwiedzały komnaty i wieże zamkowe, oglądały różne eksponaty, przeszły po murze obronnym z mostem zwodzonym. Poznały wiele tajemnic i anegdot związanych z zamkiem. Z zaciekawieniem słuchały opowieści o ogromnym smoku, który owija się wokół jednego z budynków. Uczniowie brali udział w różnych konkursach i zabawach. Strzelali z łuku, sprawdzali swoją celność podczas wyścigów na drewnianych koniach. Nielada atrakcją było zamknięcie chętnych dzieci w klatce. Dużą radość sprawiło im przebieranie się w stroje księżniczek i rycerzy. Na koniec z wielkim apetytem wszystkie dzieci zjadły kiełbaski z grilla.

Pierwsza wycieczka pierwszoklasistów sprawiła im wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA