winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 1268W czwartek 18 października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz przemówieniem pani dyrektor Teresy Kot, która w swym wystąpieniu zwróciła uwagę na szczególne znaczenie tego wydarzenia nie tylko dla dzieci uczęszczających do klasy pierwszej, ale także dla rodziców oraz nauczycieli.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, która została przygotowana przez uczniów klas drugich pod czujnym okiem nauczycieli. To dzięki nim pierwszoklasiści zrozumieli, że nasza szkoła to nie tylko miejsce, w którym będą się uczyć, ale również miejsce, gdzie będą rozwijać swoje zainteresowania i odkrywać talenty. Udział w przedstawieniu miały również dzieci z klas pierwszych . Zaprezentowały one piosenki, których nauczyły się w szkole na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej oraz na lekcjach języka angielskiego.

Po występach nastąpiła najważniejsza część uroczystości. Rozpoczęła ją przysięga złożona przez pierwszoklasistów. Maluchy przyrzekały, że będą sumiennie wykonywać swoje obowiązki i rozwijać pasje i zainteresowania. Po złożeniu przysięgi przez dzieci pani dyrektor przystąpiła do pasowania na uczniów, jednocześnie przyjmując ich do społeczności szkolnej. Było to niezwykłe przeżycie dla każdego dziecka i na pewno każdemu zapadło głęboko w pamięć.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek.

Pierwszoklasistom życzymy, by nauka w naszej szkole była wspaniałą przygodą, pozwalającą poznawać świat i odkrywać jego uroki.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA