winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0627Narodowe Święto Niepodległości to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tej właśnie okazji we wtorkowy wieczór 6 listopada 2018 r. uczniowie klas 7, 8, rodzice oraz nauczyciele mieli możliwość uczestniczyć w wyjątkowej lekcji patriotyzmu. Spotkanie otworzyła pani Dyrektor Teresa Kot, która przywitała zaproszonych gości. Część artystyczną rozpoczęła Kinga Karaś, która pieśnią „Jest taki kraj” wprowadziła wszystkich w nastrój zadumy i refleksji.

Następnie uczennice: Julia Iwaniec z kl. 8c, Wanesa Kopeć z kl. 7c oraz Natalia Derlęga z kl. 8b przedstawiły krótką historię pieśni żołnierskiej, a Kuba Kociuba z kl. 8b zacytował słowa Marszałka Piłsudskiego. Po zakończeniu części artystycznej nastąpiło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przy pomocy projektora wyświetlane były teksty piosenek, jak również obrazy tematycznie nawiązujące           do poszczególnych utworów, które przygotowały panie Barbara Hońdo oraz Renata Wieczorek. Część śpiewaną prowadziły uczennice: Iga Habel i Pola Lichocka. Wspólny śpiew rozpoczęto od jednej z najbardziej popularnych pieśni żołnierskich-„Piechoty”. Łącznie zaśpiewano 24 piosenki i pieśni, które różniły się między sobą charakterem i linią melodyczną. Część z nich była skoczna i wesoła, ale nie zabrakło również utworów nostalgicznych. Wszystko po to, aby pokazać różne oblicza wojny i nastroje żołnierzy walczących o niepodległą Polskę. Największe poruszenie wywołała pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino” Feliksa Konarskiego, którą zaśpiewano na stojąco, a wiele osób miało łzy w oczach. Ukoronowaniem wieczoru stało się wykonanie „I Brygady”, czyli ukochanej pieśni Marszałka Piłsudskiego. Całości dopełniały przepiękne dekoracje przygotowane przez panie: Danutę Wojciechowską, Elżbietę Janas, Jolantę Szarkowicz- Bacę oraz Agnieszkę Białek.

Wieczornica pozwoliła zarówno młodzieży, jaki i zebranym gościom przenieść się w lata rozbiorów, walk niepodległościowych i do pamiętnego 11 listopada 1918 r. Stanowiła też przepiękny hołd dla tych, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

 

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA