winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 1032W październiku i w listopadzie w naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla schroniska „Azyl dla psów i kotów” w Tarnowie. Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku i kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. Pomysłodawcami akcji byli pani Karolina Góryjowska i pan Paweł Regiec. Zbiórkę prowadziła Pani Agnieszką Białek we współpracy ze świetlicą szkolną na czele z panią Dorotą Szklarz. Cieszymy się, że tak wielu uczniów wzięło udział w naszej akcji i że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny. Zebrano bardzo dużo suchej karmy, puszek, smyczy, misek, kocy ale i przekąsek i smakołyków dla zwierzaków.

8 listopada klasa 5c wraz z panią Angeliką Szumlańską uczestniczyła w Eko-lekcji dotyczącej zasad prawidłowej segregacji śmieci na terenie naszego miasta. Następie uczniowie odwiedzili bezdomne zwierzęta, przekazując przygotowane prezenty. Smakołyków było tak dużo, że ledwo wystarczyło miejsca w naszym busie! Uczniowie dowiedzieli się, jak zwierzęta trafiają do schroniska oraz jak można im pomóc. Piątoklasiści mieli możliwość zabrania kilku psiaków na spacer i zaprzyjaźnienia się z nimi, zwierzaki od razu zaakceptowały nowe towarzystwo i chętnie brały udział we wspólnych zabawach. Uczniowie otrzymali odznakę „Przyjaciela zwierząt”, ale najważniejsze były uśmiechy, z jakimi wracali i świadomość spełniania dobrego uczynku.

Schronisko dla zwierząt „Azyl dla psów i kotów” w naszym mieście znajduje się przy ul. Komunalnej 31. Warto wiedzieć, że nawet jeśli nie możemy przygarnąć zwierzaka, to możemy spędzić z nim czas. Od wtorku do soboty w godz. 9:00-14:00 każdy może wyprowadzić psa na spacer lub pobawić się z nim na specjalnie przygotowanym miejscu. Zwierzęta, tak jak i my, potrzebują czasu, uwagi i naszej miłości.

Wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy!

Ps. Jeszcze Ania i Antek z 5c chcieliby Wam opowiedzieć, jak przygarnięcie nowego członka rodziny pod ich dach zmieniło ich życie.

Ania 5c: Pewnego dnia byłam na pikniku z okazji nadejścia jesieni. Jedną z atrakcji była możliwość wyprowadzania na spacer psów z Azylu. Wyprowadzałam kilka piesków i nagle zobaczyłam ślicznego, czarnego psa z białym kołnierzem. Zakochałam się w nim od pierwszego wejrzenia! Po spacerze zdecydowaliśmy się z rodzicami na zaadoptowanie tego ślicznego kundelka. Minęło kilka dni, zanim został przygotowany do adopcji. W końcu nadszedł ten dzień. Poszłam do Azylu i zaadoptowałam pieska, nadałam mu imię Dasti. Od teraz jest moim najlepszym przyjacielem. Bardzo lubię wychodzić z nim na spacery, uwielbiam go tresować, ale najbardziej lubię się z nim bawić. Kocham mojego ślicznego pupila.

Antek 5c: Hej! Nazywam się Antek, mam dwa psy. Jeden z nich to Refleks, ma 12 lat. Mój dziadek uratował mu życie i Refleks jest teraz z nami. Drugi podopieczny ma 3 lata i wabi się Grafik. Zabraliśmy go od pana, który bardzo kochał zwierzęta i miał ich tak dużo, ze nie starczyło mu pieniędzy, żeby o nie wszystkie właściwie zadbać. Gdy poznałem Grafika, prawie wcale nie miał sierści i cały się trząsł. Teraz ma się dobrze i ma piękną sierść. Uwielbiam moje psy.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA