winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

p20191019 101440W sobotę 19 października nasze zuchy uczestniczyły w „Święcie Latawca i Szarej Lilijki” w Szkole Podstawowej w Żabnie, którego organizatorem był Hufiec ZHP Tarnów. Głównymi celami było uhonorowanie 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej, integracja harcerzy i zuchów zrzeszonych w Hufcu, upowszechnianie aktywnych form spędzania wolnego czasu, i propagowanie tradycji budowy i puszczania latawców.

Przedmiotem Święta było wykonanie latawca płaskiego lub skrzynkowego z wkomponowanymi elementami harcerskimi i niepodległościowymi. Impreza rozpoczęła się apelem inauguracyjnym z meldowaniem patroli, prezentacja i konkurs latawców. Dalszy ciąg spotkania odbył się z podziałem na grupy wiekowe i patrole. Uczestniczyliśmy w warsztatach strażackich w OSP w Żabnie, mieliśmy możliwość sprawdzenia własnych umiejętności w strzelaniu do celu z pistoletu i karabinu. Zapoznaliśmy się z tradycyjnymi harcerskimi sposobami zakładania biwaku, rozpalania ognia i orientacji w terenie. Zuchy po raz pierwszy miały możliwość uczestniczenia w profesjonalnej harcerskiej mustrze, która zrobiła na nich największe wrażenie. Ostatnim punktem były warsztaty z grami edukacyjnymi, przygotowane przez IPN Oddział Kraków.

Na apelu kończącym zuchy otrzymały pamiątkowy dyplom i bogate nagrody, do wykorzystania na zbiórkach zuchowych. Szczególne podziękowania przesyłamy Komendzie Święta, a szczególnie dh phm Renacie Kawuli.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA