Wrzesień
- Nasza szkoła współorganizatorem festynu „Bezpieczne pierwszaki”.
Październik
- Zuzanna Chmura i Emilia Góryjowska, z kl. VI b, w gronie laureatów konkursu plastycznego „Wiem, czym palę, wiem, czym oddycham” zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa.
- Oliwier Soprych z kl. IV a w gronie zwycięzców konkursu „Dlaczego kocham piłkę nożną”. W ramach nagrody wziął udział w cyklu treningów pod okiem trenerów klubu Borussia Dortmund.
- Akcja charytatywna dla Azylu „Przemów ludzkim gestem”.
Listopad
- III miejsce Katarzyny Olbracht z kl. VI c w konkursie plastycznym „Polska niepodległa” zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Tarnowa.
- „Weekendy z piłką ręczną” zorganizowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezesa ZPRP – III miejsce drużyny dziewcząt naszej szkoły.
- Kontynuacja udziału naszej szkoły w kampanii „Biała Wstążka”.
- III miejsce Julii Juras z kl. II d w międzyszkolnym konkursie „Kosz jesienią pachnący”.
Styczeń
- Tytuł laureata w corocznym Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Gore gwiazda Jezusowi” – kolejny raz otrzymała Laura Podgórska z kl. II d.
- W Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek – I miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Emilia Krzemińska z kl. III b.
Luty
- Nasza szkoła przystępuje do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu.
- Tarnowskie Igrzyska Młodzieży w Mini Siatkówce Chłopców – II miejsce szkolnej drużyny.
- Maciej Kwiecień z kl. III c uzyskał Dyplom Aktywnego Czytelnika w kategorii klas I-III. Zdobył także komplet sprawności czytelniczych pierwszego etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.
Marzec
- Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali: Miłosz Adamczyk, Jakub Hońdo, Maciej Tyralik - za osiągnięcia naukowe.
- I miejsce drużyny szóstoklasistów w składzie: Roksana Przybek, Emilia Góryjowska, Mateusz Baca i Nikodem Zacharek w II Międzyszkolnym Konkursie Internautów.
Kwiecień
- I miejsce zespołu z kl. III b: Oliwia Hołda, Patrycja Wentrych i Dominika Bratuś w Międzyszkolnym Konkursie „Interpretacja teatralna wiersza”.
- III miejsce Mai Gawlik z kl. V b w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym „Śladem postaci historycznych związanych z Tarnowem i ziemią tarnowską”.
- Emilia Góryjowska z kl. VI b w gronie laureatów Międzyszkolnego Konkursu Językowo-Plastycznego „My favourite book/Mein Lieblingsbuch”.
- III miejsce drużyny z kl. IV a w składzie: Karol Brożek, Szymon Bartczak, Korneliusz Karaś i Szymon Witek w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego „Learn and play”.
- Artur Stinia z kl. V b zajął II miejsce i został laureatem regionalnego konkursu historycznego „Kto Ty jesteś? Od legendy do tożsamości narodowej” w ramach III edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Łużnej.
- II miejsce Mai Kluzy z kl. III a oraz III miejsce Julii Iwaniec z kl. V c w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Zaczarowany świat przez dziurkę od klucza”.
- Wojciech Procyk z kl. III b w gronie finalistów VII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Twarze” zorganizowanego przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie.
- I miejsce Wanessy Kasprzak z kl. IV a, II miejsce Mateusza Bacy z kl. VI b oraz III miejsce Emilii Góryjowskiej z kl. VI b w „II Tarnowskim Konkursie Wiedzy o Józefie Piłsudskim” pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa (edycja plastyczna).
Maj
- Kinga Karaś z kl. VI a w finale XXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego.
Czerwiec
- W Międzyszkolnym Konkursie „Czytamy fantastycznie” drużyna z kl. V a w składzie: Aleksandra Broniec, Milena Merchut i Anna Kozioł w części plastycznej zajęły I miejsce, a w ogólnej klasyfikacji III miejsce.
- Gościliśmy w szkole grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Veszprem na Węgrzech.
- Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.
- II miejsce Angeliki Naleźny z kl. IV c w Międzyszkolnym Konkursie „Polskie drogi do niepodległości”, poświęconym życiu i twórczości Jana Nowaka Jeziorańskiego.
- Pożegnanie z teatrzykiem szkolnym „Wesoła Gromadka” i instruktorką p. Ireną Kuling. W czasie 30 lat teatrzyk zgromadził na swoim koncie liczne nagrody Złotych, Srebrnych i Brązowych Masek oraz główne nagrody w Przeglądzie Teatrów Lalkowych w Żabnie.
- Dominik Kozioł i Maciej Tyralik kl. VI c Dominik Kozioł i Maciej Tyralik laureatami etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531–1683. Od Obertyna do Wiednia. Rzeczpospolita Obojga Narodów.”
- Bohaterska postawa obywatelska uczniów naszej szkoły: Igora Buczaka kl. VI a, Dariusza Kwarcińskiego i Jakuba Kociuby z kl. V b, którą docenili: Tarnowska Straż Miejska oraz Minister Spraw Wewnętrznych.
- Gościliśmy drużynę 13-letnich piłkarzy i nauczycieli, trenerów oraz dyrektora szkoły Szilágyi Ketesztèny Iskola Veszprem.
- Patrycja Wentrych z kl. III a zajęła II miejsce (w kategorii klas I – III), a Wanessa Kasprzyk i Zuzia Łabno z kl. IV a zajęły II miejsce (w kategorii klas IV – VI), w III Edycji Konkursu Ekologicznego „POSEGREGOWANI” eko stroje.
- I miejsce Kacper Bednarz kl. I d zajął I miejsce, a Gabrysia Kowalik kl. I b zajęła III miejsce w III Edycji Konkursu Ekologicznego „POSEGREGOWANI” eko zabawki.
- Piknik szkolny pod hasłem „Kto czyta książki, żyje podwójnie”.