PODSUMOWANIE CAŁEGO ROKU PRACY Z „BEMÓWKĄ”

DSC 2090Nasza szkolna gazetka „Bemówka” wydawana jest już od kilku lat. W roku szkolnym 2018/19 ukazało się siedem jej numerów.
Redakcję stanowią uczniowie naszej szkoły. W bieżącym roku szkolnym byli to:

Natalka Zacharska 6a, Gabrysia Fedorowicz 5d, Ania Burnat 5d, Emilka Śliwa 5d, Laura Podgórska 5d, Julka Ziaja 5d, Kasia Bęc 5d, Emilka Burnat 5d, Martynka Chrupek 5d, Julka Juras 5d, Marysia Korczak 5d, Izabella Barnaś 5d, Ola Bułat 5d, Ala Chorzępa 5d, Gabrysia Pawłowska 5d, Krzysiu Łata 5b.

VI EDYCJA „TARNOWSKIEJ MARKI TALENTÓW”

DSC 0815Od 6 lat Stowarzyszenie Podaruj Dzieciom Promyk Słońca organizuje w naszym mieście galę pod znakiem „Tarnowskiej Marki Talentu”, podczas której przyznaje wyróżnienia najzdolniejszym uczniom tarnowskich szkół. Na przestrzeni pięciu lat nagrodzonych zostało blisko 2 tys. uczniów, co świadczy tylko o tym, że talentów sportowych, muzycznych, tanecznych czy naukowych w Tarnowie jest mnóstwo.

12 czerwca 2019 r. w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, odbyła się VI edycja „Tarnowskiej Marki Talentów”. W wydarzeniu udział wzięło 450 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta.

"Na wycieczkach się bawimy, papierosów nie palimy" – rozstrzygnięcie konkursu

DSC 0725Podczas pikniku szkolnego poznaliśmy zwycięzców Rodzinnego Konkursu Plastycznego pod hasłem: "Na wycieczkach się bawimy, papierosów nie palimy". Wzięli w nim udział uczniowie klas trzecich wraz ze swymi rodzicami. To plastyczne wyzwanie było podsumowaniem projektu profilaktycznego "Nie pal przy mnie, proszę". Nagrody w imieniu rodzinnych zespołów odebrali następujący uczniowie: w klasie 3a – Olga Abramowicz, Michał Baran, Liliana Kędzior, w klasie 3b - Oliwia Kula, Karolina Bober.

Gratulujemy!

WAKACYJNY WIERSZ

DSC 0755WAKACYJNY WIERSZ

Mówienie o uczuciach nie jest łatwe. Jeszcze trudniejsze jest przelewanie ich na papier. Tego zadania podjęli się uczestnicy konkursu zorganizowanego przez szkolną gazetkę „Bemówka”. Przedmiotem konkursu był wiersz o tematyce wakacyjnej. Jury w składzie Agnieszka Białek, Alina Skrabacz-Sowa, Ewelina Bujak-Gut oraz Bernadeta Pawłowska miało dylemat, komu przyznać pierwsze miejsce.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY AS

DSC 2055W trakcie tegorocznego pikniku szkolnego w naszej w naszej szkole został przeprowadzony II etap szkolnego konkursu „Matematyczny As” dla najlepszych uczniów klas IV-VIII. W rywalizacji udział wzięło 43 najlepszych matematyków z klas IV-VIII.

Każdy uczestnik konkursu startował indywidualnie. Zakres materiału obowiązującego w konkursie obejmował  zadania związane z programem nauczania „Matematyki z plusem” oraz zagadki i łamigłówki logiczne. W czasie konkursu nie wolno było korzystać z kalkulatorów, ale każdy uczestnik mógł używać przyrządów geometrycznych.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

DSC 090819 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. W akademii uczestniczyli uczniowie klas I - III, przedstawiciele Rady Rodziców, Rodzice uczniów klas trzecich oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne.

POŻEGNANIE 8 KLAS

DSC 224718 czerwca 2019 r., po 20-letniej przerwie, mury naszej Szkoły opuścili ósmoklasiści. Uroczystość ich pożegnania miała miejsce we wtorek 18 czerwca w sali gimnastycznej.

Prowadząca, Weronika Klich, rozpoczynając spotkanie, zwróciła się do Dyrekcji, Nauczycieli i Rodziców słowami:

Uśmiech, który widać dziś na naszych twarzach jest dowodem spełnienia się. Te uczucia, które towarzyszą nam dzisiaj są także Waszym- nauczycielskim i rodzicielskim sukcesem.”

Mój wymarzony zawód

DSCF7002W ramach godzin z wychowawcą p. K. Góryjowską, uczniowie klasy 8a przygotowali cykl prezentacji dotyczących swojego wymarzonego zawodu. Korzystali z wiedzy, którą zdobyli na spotkaniach doradztwa zawodowego w klasie 7 i 8.

SZKOLNE KOŁO TURYSTYCZNE W CZCHOWIE

DSC 1692W dniach 14-15 czerwca br. Szkolne Koło Turystyczne Azymut 15 zorganizowało wyjazd do Kozieńca k. Czchowa. Grupa przybyła na miejsce po południu w piątek 14 czerwca. Chcąc zintegrować grupę i stworzyć wakacyjną atmosferę, opiekunowie- pani Anita Łabędź oraz pan Dariusz Kuta najpierw zgromadzili wszystkich przy ognisku. Wieczorem odbyła się wycieczka na górę Machulec. Chociaż nad głowami turystów przesuwały się ciemne, burzowe chmury, humory dopisywały i nie było słychać narzekania. Na nocleg udało się wrócić o suchej nodze.

Budżet Obywatelski 2020 - Głosuj na projekt nr 20

Budżet Obywatelski 2020 - Głosuj na projekt nr 20