winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2016-2017

projekt matematyka 001Uczniowie klas 6a i 6c w ramach lekcji matematyki przygotowali mini-projekty będące częścią składową projektu historyczno-matematycznego „Siedem cudów starożytnego świata”. Chętni uczniowie dobrali się parami i po krótkiej naradzie wybrali jeden z tematów:

 • piramida w Gizie,
 • ogrody Semiramidy,
 • posąg  Zeusa olimpijskiego,
 • świątynia Artemidy w Efezie,
 • kolos z Rodos,
 • mauzoleum w Halikarnasie,
 • latarnia morska na wyspie Faros.

20170527 125421Wystarczy sprawny rower, trochę zapału i kilka godzin wolnego czasu. Sześcioro uczniów z klasy III d pod opieką albo raczej w towarzystwie swoich rodziców, w piękny majowy sobotni poranek wybrało się na wspólną eskapadę rowerową, którą zaproponowała wychowawczyni, p. Grażyna Barnaś. Trasa wycieczki biegła od Straży Pożarnej przy Lasku Lipie do drogi serwisowej wzdłuż autostrady i dalej tą drogą aż do Nowych Żukowic, gdzie kolumna zatrzymała się na zasłużony odpoczynek, po przejechaniu ponad 12 km.Podczas postoju wszyscy zjedli śniadanko, które po wysiłku smakowało wybornie. P. Barnaś nie byłaby nauczycielką, gdyby nie zabrała ze sobą Atlasu roślin łąkowych. Było trochę frajdy z oznaczaniem tych roślin. Po odpoczynku rowerzyści, troszkę może zmęczeni, ale bardzo zadowoleni tą samą trasą powrócili do Tarnowa. Warto było w sympatycznym towarzystwie pokonać ponad 25 km.

DSC 0006Miło nam poinformować, że uczennice klasy 6b Wiktoria Żurowska i Agnieszka Karaś zdobyły wyróżnienie w konkursie plastycznym „Okładka do ulubionej książki”. Konkurs ten zorganizowała  Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 8. Gratulujemy  naszym zdolnym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów ! Prace uczestników można oglądać klikając w poniższy link: https://www.biblioteka.tarnow.pl/galeria/2125-okadka-do-mojej-ulubionej-ksiki

 

 

ciekwe lekcje 002Uczniowie klasy 6a w ciągu minionego roku szkolnego realizowali projekt „Ciekawe państwa i krainy świata”. Przygotowywali informacje i prezentowali ciekawostki z wybranych przez siebie miejsc na świecie. Niektórzy wybierali miejsca, które odwiedzili i prezentowali swoje zdjęcia stamtąd oraz pamiątki z podróży. Inni zabierali nas w podróż do miejsc, które chcieliby odwiedzić lub którymi się interesują. Odwiedziliśmy wspólnie:

straznicy 012We wtorek 20 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej.    Prelegent zapoznał dzieci z numerami telefonów alarmowych i wyjaśnił, w jakich sytuacjach należ z nich korzystać. Omówił zasady bezpiecznej kąpieli i  zabawy na wolnym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo dzieci w domu, przestrzegając przed otwieraniem drzwi nieznajomym i dzieleniem się informacjami na temat posiadanych w domu rzeczy. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał karteczkę z numerami telefonów alarmowych oraz zasadami bezpiecznego wypoczynku.

slajd 9W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 roku odbyły się w Warszawie zawody finałowe w ramach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Laureatem etapu centralnego został

uczeń klasy VI b Artur Stinia

 

Artur zajął I miejsce w etapie wojewódzkim i reprezentował Małopolskę w zawodach finałowych.  W tym roku tematem konkursów był okres historyczny obejmujący lata 1768–1864, od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.Organizatorami Konkursu i Olimpiady są: Mazowiecki Kurator Oświaty, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im.płk. dypl. Mariana Porwita, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta", Muzeum Wojska Polskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

19105725 1725377224432895 3182111241625144830 n14 czerwca 2017 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się IV Gala Tarnowskiej Marki Talentu zorganizowana przez Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca”. W gronie wyróżnionych Honorowym Tytułem Tarnowskiej Marki Talentu za wyjątkowe osiągnięcia z różnych dziedzin życia, takich jak: nauka, sport   i sztuka znalazło się 4 uczniów naszej szkoły: Julia Wójtowicz z kl. 2c, Jeremi Kuc z kl. 2a, Krzysztof Gardziel z kl. 6a i Artur Stinia z kl. 6b. Każdy uczeń otrzymał złoty medal Tarnowskiej Marki Talentu oraz dyplom.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Relacja w Tarnowska.tv:http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/17385,nagrodzono-tarnowskie-talenty.html

dsc 0440W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem szkolnego koordynatora EKO p. Karoliny Góryjowskiej z pomocą p. Agnieszki Białek wzięli udział w kolejnej, IV edycji konkursu „Posegregowani”, organizowanego tradycyjnie przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. W ramach konkursu zaprezentowanych zostało 14 EKO-zabawek oraz 3 EKO-stroje. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 14 młodych konstruktorów z klas 1-3 oraz 3 młodych projektantów z klas 1-4. Finał obu kategorii odbył się 14 czerwca 2017r.

podsumowanie akcji 02114 czerwca 2017 roku, w pięknych okolicznościach przyrody Parku Strzeleckiego odbyło się uroczyste podsumowanie akcji i konkursów ekologicznych, zorganizowane przez Urząd Miasta Tarnowa.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM, pan Marek Kaczanowski nagrodził najaktywniejszych uczestników w: 

 • akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”, w której nasza szkoła zdobyła wyróżnienie;
 • konkursie „Zbieramy zużyte baterie”, szkoła otrzymała wyróżnienie;
 • konkursie na wykonanie budki lęgowej „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”;
 • konkursie „Drugie życie odpadów”;
 • konkursie na komiks „Zakręceni na recykling”, naszą szkołę reprezentowała praca Oli Broniec i Zuzi Jarosz – uczennic klasy 6a, której przyznano II miejsce.

dscf8247W poniedziałkowe popołudnie 12 czerwca szkolna świetlica wypełniła się gośćmi zaproszonymi z okazji "Dnia Rodziny". Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz wszystkie bliskie sercom Dzieci osoby. Zebrani obejrzeli przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni – p. Elżbiety Majchrowskiej przedstawienie podsumowujące pracę w mijającym roku szkolnym. W występ zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy II b, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z tematyką omawianą na lekcjach. 

dscf77529 czerwca b.r. klasa II B z wychowawczynią p. Elżbietą Majchrowską udała się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie została zaproszona z okazji Dnia Dziecka. Wizyta obfitowała w miłe niespodzianki i zabawy, ale po kolei... Pierwszym punktem spotkania był interesujący wykład na temat książek. W sali Czytelni PWSZ uczniowie przypomnieli sobie, jak powstaje książka, dowiedzieli się, jak nazywają się poszczególne jej elementy oraz zobaczyli prezentację z fotografiami książek nietypowych. Następnie samodzielnie pokolorowali obrazki, z których powstała wielka książka.

Później przyszedł czas na zagadki w tajemniczym zamku - wszystkie dzieci prawidłowo rozwiązały łamigłówki i dostały nagrody. Było przy tym mnóstwo zabawy i radości.  Miłą niespodzianką był też słodki poczęstunek. Kolejne atrakcje odbywały się na dziedzińcu budynku Biblioteki PWSZ. Było malowanie twarzy, zawody sportowe i zabawy z chustą animacyjną. Uczniowie klasy II B zatańczyli "belgijkę" i porwali wszystkich do wspólnego tańca, a później zaprezentowali słynnego już czardasza. Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Na zakończenie  dzieci ustawiły się do wspólnego zdjęcia, podziękowały za zaproszenie i z szerokimi uśmiechami na twarzach oraz z kolorowymi balonikami, pełne wrażeń powróciły do szkoły.

p70605 1252565 czerwca uczennice klasy 6a: Aleksandra Broniec i Julia Peciak reprezentowały naszą szkołę w V edycji konkursu „Czytamy fantastycznie!” organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 8 w Tarnowie. Turniej składał się z dwóch części: plastycznej (wykonanie „Fantastycznej księgi”) oraz teoretycznej (dot. wiedzy z podanych lektur). Dziewczęta spisały się na medal i w ogólnej klasyfikacji konkursu nasza drużyna zajęła III miejsce! Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

Dziewczęta przygotowała p. Agnieszka Białek.

p70602 110458
Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w międzyszkolnym konkursie, który umożliwił połączenie pasji plastycznej z historyczną. Konkurs nosił nazwę „Polskie drogi do niepodległości” i  poświęcony był życiu i twórczości Jana Nowaka – Jeziorańskiego. Jego organizatorem było Gimnazjum Nr 1 w Tarnowie. Po zapoznaniu się z sylwetką tego znamienitego Polaka grupa uczniów z klas VI podjęła konkursowe wyzwanie. Organizatorzy przyznali nagrody i wyróżnienia, a w ich gronie znalazła się nasza uczennica.  W konkursie została doceniona praca  naszej uczennicy Aleksandry Broniec z klasy VIa, która otrzymała wyróżnienie. Nagrody i wyróżnienia zostały wręczone podczas uroczystości w siedzibie organizatora w dniu 2 czerwca 2017 r. Naszej uczennicy gratulujemy zaangażowania i sukcesu!

DSC 0305Zawody Rejonowe w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych odbyły się przy udziale czterech drużyn. Nasza reprezentacja startowała ze zmiennym szczęściem. Po dwóch wysokich wygranych z Porąbką Uszewską 17:4 i Dąbrową Tarnowską 15:3 w decydującym o pierwszym miejscu meczu z SP 1 Skrzyszów porażka 6:8. Drużyna uplasowała się na 2. miejscu, co nie pozwoliło na grę w finale wojewódzkim. 19.05 w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się VIII Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ramach uczczenia 9 rocznicy śmierci Agaty Mróz- Olszewskiej. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 4 miejsce występując w składzie: Gabrysia Bielecka, Maja Gawlik, Roksana Delimata, Julka Iwaniec, Weronika Klich, Ola Kocik, Monika Kopciuch, Kinga Marszałek, Oliwia Bajgier i Ola Kopacz.

DSCF594831 maja 2017r., w przeddzień Dnia Dziecka, uczniowie klasy 6a  oraz wychowawczyni, p. K. Góryjowska odwiedzili interaktywną wystawę edukacyjną EXPLORATORIUM w Mościckim Centrum Kultury. Stanowiska doświadczalne pozwoliły uczniom zapoznać się z podstawowymi prawami fizyki, astronomii, biologii, logiki i matematyki. Wszyscy świetnie się bawili. Była to nietypowa, niezapomnniana lekcja. Po zakończeniu warsztatów czekał na uczniów plac zabaw, na którym doskonale się zrelaksowali. Była też słodka niespodzianka, więc wszyscy zgodnym chórem zawołali „Kochamy Dzień Dziecka”!  

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

 

spszkola

W ramach Akcji 1% nasza szkoła doposaża sukcesywnie sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną w krzesła nowej generacji  - ergonomiczne „Dobre krzesło”.  Poprzez swoją innowacyjną konstrukcję – wyzwala ono u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia. 

Z wad postawy się nie wyrasta. Oszczędźmy dzieciom problemów ze zdrowiem w przyszłości.