winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2017-2018

DSC 0898"Piękno Ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. 
Jeśli kochacie Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!"

(Papież Jan Paweł II)

W czwartek 14 czerwca 2018r. uczniowie klasy VIIa jako przedstawiciele całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 15, wzięli udział w podsumowaniu akcji przeprowadzonych w ramach programu: „ZABAWY Z EKOLOGIĄ – promowanie postaw proekologicznych wśród tarnowian”. Podsumowanie miało charakter bardzo uroczysty, odbyło się w murach Pałacu Młodzieży, a udział wzięli: Prezydent Miasta Tarnowa – Roman Ciepiela, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Tarnowa oraz przedstawiciele wielu instytucji i placówek oświatowych.

DSC 0870Wokół naszej szkoły jest coraz więcej pięknej zieleni.​

DSC 027718 czerwca uczniowie klas siódmych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem, p. Łukaszem Kiełbasą. Tematem prelekcji była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjant w sposób zrozumiały dla uczniów przekazał informację na temat odpowiedzialności jaką wg przepisów prawa ponoszą nieletni. Istotne było uświadomienie uczniom, że postępując niezgodnie z prawem, nie są bezkarni. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, której podsumowaniem była dyskusja na temat czynów objętych odpowiedzialnością karną nieletnich.

34822103 1870046416379239 9160561271181934592 n 1Cztery uczennice reprezentowały naszą szkołę w konkursie plastycznym "Kolorowa łąka", organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 18 w Tarnowie w ramach projektu "Osiemnastka na tropach talentów". Były to: Patrycja Mierzewska, Amelia Banasiewicz, Julia Bednarz i Blanka Mazurkiewicz. Decyzją jury w ktegorii klas I-III drugie miejsce zajęła Julia Bednarz (3c), zaś wyróżnienie przyznano Blance Mazurkiewicz (3d). W kategorii klas IV – VII trzecie miejsce zdobyła Amelia Banasiewicz (5a). Naciekawsze prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej.

konkurs fotograficzny 0003Nasi uczniowie brali aktywny udział w projekcie "Osiemnastka na tropach talentów", organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 18 w Tarnowie. Szczególny sukces osiągnęli w konkursie fotograficznym "Architektura drewniana Ziemi Tarnowskiej". Doceniono wysoki poziom prac zaprezentowanych przez Bartosza Główczyka z klasy 7b i Wojciecha Procyka z klasy 5b. Wymienieni uczniowie zajęli kolejno 1 i 2 miejsce. Organizatorzy podkreślili, iż rokrocznie prace naszych uczniów przyciągają uwagę oryginalnością i dużą wartością artystyczną.

Gratulujemy naszym zdolnym Fotografom! Życzymy kolejnych sukcesów i wielu okazji do fotografowania pięknych miejsc.

DSC 0469W dniach 7-10 czerwca gościliśmy grupę 14 uczniów ze szkoły katolickiej w Veszprem. Wizyta odbyła się w ramach współpracy naszej szkoły ze szkołami węgierskimi. Nauczyciele wychowania fizycznego przeprowadzili rozgrywki i zabawy mające na celu integrację młodzieży. Uczestnicy spotkania mieli okazję do sprawdzenia nie tylko swojej kondycji fizycznej, ale także umiejętności komunikowania się w języku angielskim.

Węgierscy goście uczestniczyli także w szkolnym pikniku. Doskonale bawili się, kołysząc się w rytm piosenek śpiewanych przez polskich rówieśników. Spotkanie społeczności szkolnej z kolegami z Veszprem było ciekawym przystankiem w podróży „Z Piętnastką dookoła świata”.

DSC 0540Sobota 9 czerwca - coroczne spotkanie społeczności szkolnej oraz społeczności lokalnej podczas kolejnego pikniku.

Na podwórku, rozgrzanym słońcem i dynamiczną muzyką, dzieci i dorośli wybrali się w niezwykłą podróż dookoła świata, przeżywając niezapomniane emocje. O godzinie 9.00   dyrektor szkoły, pani Teresa Kot rozpoczęła piknik, zachęcając wszystkich do udziału w zabawie. Na początku było wspólne zdjęcie, do którego uczestnicy pikniku pozowali w strojach charakterystycznych dla kraju, który wylosowali. Pani Agnieszka Białek, starając się objąć wszystkich, stanęła w oknie, skąd doskonale widziała fantastyczny wielobarwny tłum. Następnie prowadzący, pan Piotr Krysa, zaprosił dzieci i dorosłych do udziału w korowodzie, na czele którego stanęła pani Dyrektor.

Tegoroczny piknik, tematycznie związany z podróżami, obfitował w konkursy.

IMG 20180608 102541Dzień 8 czerwca 2018 r. był przez uczniów klasy II b bardzo oczekiwany, ponieważ zaplanowana była w tym terminie wycieczka do Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Pogoda dopisała, dobre humory też. Kiedy uczniowie dotarli na miejsce, zobaczyli, że czeka już pan przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał o tym wyjątkowym i jedynym w Polsce muzeum. Znajduje się tutaj największy, liczący się na świecie, zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku oraz pamiątki drogownictwa. Placówka ta utrzymywana jest i objęta opieką przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

DSC 04368 czerwca 2018 r. nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”.

O godzinie 10:00 wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele zebrali się na placu przed szkołą, a każdy czytał to, na co miał ochotę. Przy pięknej słonecznej pogodzie wszyscy z uśmiechami na twarzach przystąpili do akcji i z radością pokazywali swoje książki.

Głównym celem akcji jest zwrócenie uwagi na diagnozowany przez coroczne badania Biblioteki Narodowej systematyczny spadek czytelnictwa wśród dorosłych Polaków (powyżej 15. roku życia) i wykorzystanie masowej akcji do pokazania większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży. Szerzenie czytelnictwa wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo to zadanie wszystkich dorosłych. Podkreślenie konieczności tworzenia przez środowiska szkolne, władze lokalne i struktury państwa warunków do skutecznej edukacji czytelniczej w szkołach i ułatwianie dzieciom oraz młodzieży dostępu do atrakcyjnej dla nich literatury stanowi niezbędny element wychowania, którego efekty będą miały niebagatelne znaczenie w przyszłości.

DSC04057W słoneczny czwartek 7 czerwca uczniowie klas 4b i 4d wyruszyli na zwiedzanie Sandomierza. Opiekę nad dziećmi sprawowały wychowawczynie, pani Agnieszka Białek oraz mamy, które chciały poświęcić swój czas na towarzyszenie swoim pociechom w klasowej wycieczce.

Zwiedzanie miasta rozpoczęło się od spaceru przez sandomierski Rynek, na którym stoi najbardziej znany w Polsce ratusz. Pierwszym przystankiem na turystycznej trasie była Brama Opatowska. Aby dotrzeć na taras widokowy, trzeba było pokonać około 300 schodów, ale mino wysiłku nikt nie narzekał, gdyż widok z góry zapierał dech w piersiach. Oprowadzająca wycieczkę pani przewodniczka zadbała o to, by zwiedzanie było urozmaicone i ze szczytu Bramy Opatowskiej zabrała dzieci na wędrówkę po podziemiach. I znów były schody- tym razem w dół.