winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2016-2017

projekt matematyka 001Uczniowie klas 6a i 6c w ramach lekcji matematyki przygotowali mini-projekty będące częścią składową projektu historyczno-matematycznego „Siedem cudów starożytnego świata”. Chętni uczniowie dobrali się parami i po krótkiej naradzie wybrali jeden z tematów:

 • piramida w Gizie,
 • ogrody Semiramidy,
 • posąg  Zeusa olimpijskiego,
 • świątynia Artemidy w Efezie,
 • kolos z Rodos,
 • mauzoleum w Halikarnasie,
 • latarnia morska na wyspie Faros.

20170527 125421Wystarczy sprawny rower, trochę zapału i kilka godzin wolnego czasu. Sześcioro uczniów z klasy III d pod opieką albo raczej w towarzystwie swoich rodziców, w piękny majowy sobotni poranek wybrało się na wspólną eskapadę rowerową, którą zaproponowała wychowawczyni, p. Grażyna Barnaś. Trasa wycieczki biegła od Straży Pożarnej przy Lasku Lipie do drogi serwisowej wzdłuż autostrady i dalej tą drogą aż do Nowych Żukowic, gdzie kolumna zatrzymała się na zasłużony odpoczynek, po przejechaniu ponad 12 km.Podczas postoju wszyscy zjedli śniadanko, które po wysiłku smakowało wybornie. P. Barnaś nie byłaby nauczycielką, gdyby nie zabrała ze sobą Atlasu roślin łąkowych. Było trochę frajdy z oznaczaniem tych roślin. Po odpoczynku rowerzyści, troszkę może zmęczeni, ale bardzo zadowoleni tą samą trasą powrócili do Tarnowa. Warto było w sympatycznym towarzystwie pokonać ponad 25 km.

DSC 0006Miło nam poinformować, że uczennice klasy 6b Wiktoria Żurowska i Agnieszka Karaś zdobyły wyróżnienie w konkursie plastycznym „Okładka do ulubionej książki”. Konkurs ten zorganizowała  Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 8. Gratulujemy  naszym zdolnym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów ! Prace uczestników można oglądać klikając w poniższy link: https://www.biblioteka.tarnow.pl/galeria/2125-okadka-do-mojej-ulubionej-ksiki

 

 

ciekwe lekcje 002Uczniowie klasy 6a w ciągu minionego roku szkolnego realizowali projekt „Ciekawe państwa i krainy świata”. Przygotowywali informacje i prezentowali ciekawostki z wybranych przez siebie miejsc na świecie. Niektórzy wybierali miejsca, które odwiedzili i prezentowali swoje zdjęcia stamtąd oraz pamiątki z podróży. Inni zabierali nas w podróż do miejsc, które chcieliby odwiedzić lub którymi się interesują. Odwiedziliśmy wspólnie:

straznicy 012We wtorek 20 czerwca uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Straży Miejskiej.    Prelegent zapoznał dzieci z numerami telefonów alarmowych i wyjaśnił, w jakich sytuacjach należ z nich korzystać. Omówił zasady bezpiecznej kąpieli i  zabawy na wolnym powietrzu. Szczególną uwagę zwrócił na bezpieczeństwo dzieci w domu, przestrzegając przed otwieraniem drzwi nieznajomym i dzieleniem się informacjami na temat posiadanych w domu rzeczy. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał karteczkę z numerami telefonów alarmowych oraz zasadami bezpiecznego wypoczynku.

slajd 9W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 roku odbyły się w Warszawie zawody finałowe w ramach XXII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego i X Olimpiady Tematycznej im. mjr. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".

Laureatem etapu centralnego został

uczeń klasy VI b Artur Stinia

 

Artur zajął I miejsce w etapie wojewódzkim i reprezentował Małopolskę w zawodach finałowych.  W tym roku tematem konkursów był okres historyczny obejmujący lata 1768–1864, od konfederacji barskiej do powstania styczniowego.Organizatorami Konkursu i Olimpiady są: Mazowiecki Kurator Oświaty, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej im.płk. dypl. Mariana Porwita, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych „Delta", Muzeum Wojska Polskiego, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

19105725 1725377224432895 3182111241625144830 n14 czerwca 2017 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie odbyła się IV Gala Tarnowskiej Marki Talentu zorganizowana przez Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca”. W gronie wyróżnionych Honorowym Tytułem Tarnowskiej Marki Talentu za wyjątkowe osiągnięcia z różnych dziedzin życia, takich jak: nauka, sport   i sztuka znalazło się 4 uczniów naszej szkoły: Julia Wójtowicz z kl. 2c, Jeremi Kuc z kl. 2a, Krzysztof Gardziel z kl. 6a i Artur Stinia z kl. 6b. Każdy uczeń otrzymał złoty medal Tarnowskiej Marki Talentu oraz dyplom.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Relacja w Tarnowska.tv:http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/17385,nagrodzono-tarnowskie-talenty.html

dsc 0440W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem szkolnego koordynatora EKO p. Karoliny Góryjowskiej z pomocą p. Agnieszki Białek wzięli udział w kolejnej, IV edycji konkursu „Posegregowani”, organizowanego tradycyjnie przez Pałac Młodzieży w Tarnowie. W ramach konkursu zaprezentowanych zostało 14 EKO-zabawek oraz 3 EKO-stroje. W tym roku w przedsięwzięciu wzięło udział 14 młodych konstruktorów z klas 1-3 oraz 3 młodych projektantów z klas 1-4. Finał obu kategorii odbył się 14 czerwca 2017r.

podsumowanie akcji 02114 czerwca 2017 roku, w pięknych okolicznościach przyrody Parku Strzeleckiego odbyło się uroczyste podsumowanie akcji i konkursów ekologicznych, zorganizowane przez Urząd Miasta Tarnowa.

Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM, pan Marek Kaczanowski nagrodził najaktywniejszych uczestników w: 

 • akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”, w której nasza szkoła zdobyła wyróżnienie;
 • konkursie „Zbieramy zużyte baterie”, szkoła otrzymała wyróżnienie;
 • konkursie na wykonanie budki lęgowej „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”;
 • konkursie „Drugie życie odpadów”;
 • konkursie na komiks „Zakręceni na recykling”, naszą szkołę reprezentowała praca Oli Broniec i Zuzi Jarosz – uczennic klasy 6a, której przyznano II miejsce.

dscf8247W poniedziałkowe popołudnie 12 czerwca szkolna świetlica wypełniła się gośćmi zaproszonymi z okazji "Dnia Rodziny". Licznie przybyli rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, ciocie i wujkowie oraz wszystkie bliskie sercom Dzieci osoby. Zebrani obejrzeli przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni – p. Elżbiety Majchrowskiej przedstawienie podsumowujące pracę w mijającym roku szkolnym. W występ zaangażowali się wszyscy uczniowie klasy II b, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki związane z tematyką omawianą na lekcjach. 

Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła

 

spszkola

W ramach Akcji 1% nasza szkoła doposaża sukcesywnie sale lekcyjne, bibliotekę i świetlicę szkolną w krzesła nowej generacji  - ergonomiczne „Dobre krzesło”.  Poprzez swoją innowacyjną konstrukcję – wyzwala ono u dziecka samokontrolę w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia. 

Z wad postawy się nie wyrasta. Oszczędźmy dzieciom problemów ze zdrowiem w przyszłości.