Wydarzenia w roku szkolnym 2017-2018

DSC 05466 grudnia to dzień, na który z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci, snując domysły na temat tego, co przyniesie im święty Mikołaj. A on, mimo wieku, zmęczenia i ogromnych odległości, jakie ma do pokonania, zawsze przybywa i przynosi dzieciom prezenty.

W godzinach przedpołudniowych Mikołaj odwiedził naszą szkołę. Dzieci do obdarowania miał bardzo dużo, więc pomagali mu: wdzięczny elf, piękny anioł oraz diabełek, który spośród uczniów wyławiał tych, którzy nie zawsze zachowywali się, jak należy. Dotknięcie czerwonych diabelskich widełek było ostrzeżeniem, że z Mikołajem żartów nie ma. Mikołaj i jego sympatyczna świta spotkali się z uczniami wszystkich klas. Wszędzie witani byli z radością. Rozdawanie prezentów odbywało się w bardzo przyjemnej atmosferze, a na dziecięcych buziach gościł uśmiech, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Szkoda, że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku...

20171130 164122Dawniej andrzejki miały nieco inny charakter, więcej było w nich magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Obecnie stały się wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji, a przepowiednie traktowanie są mniej poważnie, bardziej z przymrużeniem oka. Upamiętniając zwyczaj wróżb w dzień św. Andrzeja, uczniowie klasy 4c przeżyli wspaniały wieczór, pełen magii i tańca przy dźwiękach znanych przebojów. Wszyscy bawili się doskonale. Całość spotkania umilił poczęstunek przygotowany przez rodziców. Miłą niespodziankę przygotowała uczennica Anya Augustyńska, która zaprezentowała swój nowy układ choreograficzny. Wspólna zabawa, śpiew karaoke i taniec, sprawiły, że cały wieczór był pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i radosnej atmosferze.

24 listopada 2017 r. uczniowie klasy III B z wychowawczynią - p. Elżbietą Majchrowską, wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Okręgowym w Tarnowie Rynek 3. Po wystawie "Dawne Zawody z kolekcji Wilfried’a De Meyer’a" oprowadziła dzieci pani Manuela Stadnicka-Hoffman - kurator wystawy. Opowiadała o zawodach, które niegdyś były bardzo popularne, a dzisiaj już ich nie ma. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmował się kołodziej, rymarz, bednarz. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich była figura łebaka - o tym zawodzie nikt wcześniej nie słyszał. Kolorowe figurki przyciągały wzrok i budziły ogromne zainteresowanie. Niektóre w bardzo śmieszny sposób ukazywały specyfikę poszczególnych zawodów. Podczas zwiedzania uczniowie wykazali się dużą wiedzą, odpowiadając na pytania pani przewodnik. Kolejnym punktem lekcji było obejrzenie prezentacji multimedialnej i rozwiązywanie zagadek tematycznych, z którymi wszyscy świetnie sobie poradzili. Po zakończeniu lekcji muzealnej uczniowie wrócili do szkoły, aby radośnie świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

DSC 0439Proszę państwa, to jest miś! Bohaterami dzisiejszego dnia były właśnie misie. Od kilku lat 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W naszej szkole obchody te miały miejsce w piątek 24 listopada. Już od rana szkolne korytarze zapełniły się pluszakami w różnych kształtach i kolorach. Dzieci obejmowały swoje przytulanki, prezentowały je koleżankom i kolegom, opowiadały ich historie. W salach lekcyjnych było również kolorowo i przytulnie. Na stolikach, oprócz książek, zeszytów i niezbędnych przyborów znajdowały się misie, dzięki czemu zwykłe klasy przypominały przytulne dziecięce pokoje, w których panowała bardzo miła atmosfera.

TOP 8111 imagelarge cropBlisko 270 prac wpłynęło na organizowany już po raz trzeci przez Urząd Miasta Tarnowa, konkurs plastyczny „Polska Niepodległa – 2017”. Jury w składzie: artysta malarz Anna Śliwińska (przewodnicząca), historyk i dziennikarz Piotr Filip oraz dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Maria Zawada-Bilik miało bardzo trudny wybór. Wynikał   on nie tylko z wysokiego  poziomu nadesłanych prac, ale również z bardzo dużej ich liczby. Wśród najlepszych znalazła się praca naszej uczennicy Mariolki Stelmach z klasy 6b – otrzymała ona za nią wyróżnienie II stopnia. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane w formie wystawy podczas Pikniku Niepodległościowego na Rynku.

Mariolka, gratulujemy Ci i życzymy dalszych sukcesów!!!