Wydarzenia w roku szkolnym 2019-2020

IMG 20191105 WA0005Bezpieczeństwo dzieci jest priorytetem codziennych działań szkoły. W roku ubiegłym przystąpiliśmy do projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa – "Szkoła Promująca Bezpieczeństwo". W maju tego roku zespół certyfikujący z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wizytował naszą szkołę w zakresie realizacji zadań ujętych w projekcie. Podczas tego audytu uzyskaliśmy maksymalną ilość punktów – 56 + 3 punkty dodatkowe, łącznie 59 punktów.

DSC 013925 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Miś nadal jest towarzyszem dzieci w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic.

DSC 013521 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień po raz kolejny zawitał do naszej szkoły. Tym razem Samorząd Uczniowski zachęcał wszystkich uczniów do dzielenia się uśmiechem i dobrym słowem. Już od rana przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły uśmiechem i miłym słowem, częstowali cukierkami oraz przyklejali naklejki z uśmiechem.

DSC 2558W czwartek,14 listopada w sali gimnastycznej miało miejsce spotkanie uczniów klas VII i VIII z przedstawicielem Wojska Polskiego. Porucznik Paweł Badon na wstępie zapoznał młodzież z rodzajami sił zbrojnych, szczególnie dokładnie prezentując Wojska Obrony Terytorialnej. Zwracając się do uczniów stojących przed wyborem szkoły ponadpodsatowej, omówił zasady rekrutacji do klas mundurowych, przedstawił korzyści i perspektywy wynikające z nauki w takiej klasie. Swoją prelekcję zakończył krótką informacją o działających w Polsce uczelniach wojskowych.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA