Wydarzenia w roku szkolnym 2019-2020

20200123 112737W czwartek 23 stycznia 2020 roku klasa V b odwiedziła Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie. Zostały tam zorganizowane warsztaty pod hasłem ”Pojedynek z mitologią”. Zostaliśmy podzieleni na 4 drużyny, w których rozwiązywaliśmy quiz, „mitologiczne zadania”, rebusy oraz zagraliśmy w grę „Którym bogiem jestem?”. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak zwycięzcą mogła zostać tylko jedna drużyna.

20200102 094427Po omówieniu na lekcjach historii tematu starożytnej Grecji, chętni uczniowie z klasy V b wykonali makiety Grecji, gry planszowe oparte na mitologii lub miniatury Olimpu. Projekty powstawały w grupach, w parach, niektórzy wykonali je samodzielnie. Każda praca przedstawiała zagadnienia, o których się uczyliśmy.

20191004 102420W mijającym półroczu uczniowie klas drugich uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa. Odbyły się one w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję obejrzeć specjalistyczny sprzęt gaśniczy i ratowniczy. Zapoznały się z wyposażeniem, które strażacy wykorzystują podczas akcji ratowniczych. Poznali przyczyny powstawania pożarów i sposoby ich opanowywania. Przebywali również w sali edukacyjnej „Ognik”. Oglądali tam galerię zdjęć z różnych akcji.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA