"To nie jest zwykłe miejsce.

Przypomina raczej oranżerię, w której rozkwitają szalone orchidee, wyniosłe tulipany i nieśmiałe stokrotki. Nawet pokrzywy, które wypuszczają słodkie, białe kwiatki, tracą tu swoje "parzydełka". Nie ma tu wytyczonych ścieżek, ani grządek, ani rabat. Kwiaty rosną na wzór ogrodu angielskiego - razem wspólnie wypracowując trudne kompromisy. Uczą się wzajemnie szanować, współpracować chronić i wzmacniać nawzajem.
Współgrają tworząc nieprzerwaną feerię barw i terapeutyczną kompozycję zapachów. Tak, to miejsce, gdzie dzieci się wzmacniają, a nauczyciele młodnieją."Piękniejemy wszyscy!!!

Co nas wyróżnia?

• realizujemy programy nauczania i wychowania na najwyższym poziomie
  • nauka w godzinach 8.00 – 14.00 w bardzo dobrych warunkach lokalowych
  • wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne metody nauczania
  • nauka języków obcych: j. angielski,
  • szeroka oferta bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych
  • bezpłatna opieka świetlicy od godz. 6.30 do 16.00
  • pełnowartościowe, smaczne i tanie dwudaniowe obiady
  • opieka pedagoga i logopedy
  • opieka służby zdrowia (pielęgniarka, stomatolog)
  • organizacja licznych wyjść do kina, teatru oraz na lekcje muzealne
  • wyjazdy i wyjścia na basen i na lodowisko
  • wycieczki i Zielone Szkoły
  • wyjazdy narciarskie w czasie ferii zimowych
  • ożywione, 47-letnie kontakty polsko-węgierskie: współpraca ze szkołami węgierskimi Balatonfured, Budapeszt, Kiskőrös, Keckemét
  • uczestnictwo szkoły w festiwalach dziecięcych na Węgrzech w Keckemét
  • wymiana uczniów szkół węgierskich i SP15
  • uczestnictwo młodzieży w obozach językowych w Kolbergu w Niemczech (we współpracy z SP20)
  • uczestnictwo uczniów w chórze szkolnym - występy zarówno na uroczystościach szkolnych, jak i na terenie miasta i województwa
  • wychowanie fizyczne: zajęcia ogólnorozwojowe, gimnastyka korekcyjna, gry zespołowe
  • wspaniałe osiągnięcia sportowe
  • jesteśmy współorganizatorami konkursu "Generał Bem -życie i działalność" oraz konkursu „Literackie wizerunki Bema”
  • zajęcia teatralne -zespół Wesoła Gromadka - laureat licznych przeglądów
  • praca z uczniem zdolnym, liczni laureaci
  • biblioteka szkolna z czytelnią, z pełnym wyposażeniem lektur szkolnych i atrakcyjnym księgozbiorem, wyposażona w komputery z dostępem do Internetu
  • "Święto szkoły", Piknik szkolny, spotkania wigilijne, szkolne bale, dyskoteki, uroczystości okolicznościowe, dni otwarte, np. dla przedszkolaków, liczne imprezy klasowe i szkolne
  • dwie pracownie komputerowe z dostępem do Internetu
  • boisko i możliwość korzystania z hali TOSiR
  • realizacja programów profilaktycznych w klasach 1-3
  • Cukierki
  • Spójrz inaczej
  • realizacja programu rozwijania twórczego myślenia „Twórczo odkrywam świat” w klasach 1-3
  • realizacja programu rozwijania zdolności twórczych dzieci „Żywioły” w klasach 1-3
  • Udział w projektach: DiAMEnT, Klasa 2.0, Klub Bezpiecznego Puchatka
  • Nauczyciele naszej szkoły są w gronie tarnowskich liderów przedmiotowych.
  • Nauczyciele naszej szkoły są opiekunami POWUZ w projekcie Diament.

Najważniejsze cechy szkoły

• Dająca uczniowi poczucie bezpieczeństwa i życzliwą atmosferę
  • Stosująca zasadę indywidualizacji
  • Rzetelnie ucząca
  • Wychowująca w oparciu o wartościowe programy wychowawcze

Na co kładziemy nacisk

• Szkoła pracuje według różnych programów nauczania.
  • Bardzo bogaty program przedmiotów humanistycznych i artystycznych,
  • W ramach nauczania blokowego, realizujemy ważne dla ucznia umiejętności (korzystanie ze słowników, encyklopedii, Internetu, odczytywanie sensu przekazów niewerbalnych, formułowanie problemów dotyczących własnej postawy, znajomość swojego miasta, regionu, ich historii.)
  • Umiejętności te realizujemy poprzez konkursy literackie, plastyczne udział w tworzeniu teatrzyku szkolnego.
  • Do programów nauczania języka polskiego i historii włączamy elementy kultury i historii Węgier, realizując ciekawe projekty edukacyjne Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach przedmiotowych, artystycznych, zawodach sportowych wojewódzkich, powiatowych, międzyszkolnych i szkolnych, przeglądach.

• kółka przedmiotowe
    /historyczne, matematyczne, informatyczne, języka angielskiego, języka polskiego, przyrodnicze, komputerowe, krąg biblijny, EKO/
  • kółka artystyczne
    /plastyczne, teatralno-muzyczne, teatralno-matematyczne, muzyczno-kabaretowe, chór szkolny/