Konkurs Kangur Matematyczny 2023

W dniu 16 marca 2023 roku około 22 724 uczestników z regionu krakowskiego rozwiązywało zadania w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Kolejna, już XXXII, edycja tego konkursu odbyła się również w naszej szkole.

Organizatorem konkursów w Polsce było Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, a koordynatorem regionalnym Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne „Kangur”.

W XVIII edycji konkursu wzięło udział 101 uczniów naszej szkoły, w tym odpowiednio:

• Kategoria Żaczek 23 uczniów z klasy II,
  • Kategoria Maluch 15 uczniów z klasy III, 17 z klas IV,
  • Kategoria Beniamin 17 uczniów z klasy V, 11 z klasy VI,
  • Kategoria Kadet 3 uczniów z klasy VII i 15 z klasy VIII.

Po otrzymaniu wyników z Małopolskiego Stowarzyszenia Matematycznego „Kangur” informujemy, że laureatem został Tymon Starzec z klasy 3a, a Michał Dziekan uzyskał wynik bardzo dobry.

Dodatkowo wyróżnieni zostali: Filip Barnaś 2a, Liliana Szczyrek 2b, Aleksander Grzesik 2a, Mikołaj Januś 2a, Eryk Kołodziej 2c, Aleksandra Kumurowska 3b, Piotr Gryboś 4b i Katarzyna Gryboś 5a.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, wyróżnieni nagrody książkowe, a Tymon i Michał 21 czerwca odebrali nagrody główne podczas uroczystego podsumowania XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i trudzili się nad niełatwymi zadaniami dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu już za rok. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy sukcesów w kolejnych kategoriach Kangura.