„Piętnastka” świętuje urodziny patrona cz.2

W piątek, 15 marca gościła w naszej szkole delegacja LXV LO z oddziałami integracyjnymi im. Gen. J. Bema z Warszawy.

Wizyta była pierwszym krokiem na drodze współpracy obu placówek w ramach projektu „Rodzina Bema”. Powodem wizyty był konkurs plastyczny na plakat filmowy „Kąt widzenia - generał Józef Bem”, organizowany przez wymienioną szkołę. Wśród prawie 130 nadesłanych prac jury konkursowe dostrzegło prace uczniów naszej szkoły, wychowanków pani Olgi Góreckiej-Szczeklik oraz pani Kamili Knapik. II miejsce zajął Maksymilian Biduś z klasy 2b, III miejsce przypadło Zuzannie Kowalskiej również z klasy 2b. Wyróżnione  zostały uczennice: Zofia Brożek oraz Zofia Lisowska – także z klasy 2b.

Laureaci otrzymali gratulacje i nagrody z rąk koleżanek i kolegów z warszawskiego LXV LO oraz ich opiekuna. Uczniowie klasy 2b zrobili gościom miłą niespodziankę, prezentując przedstawienie o generale Józefie Bemie, włączając ich do udziału w ćwiczeniach interaktywnych oraz do wspólnego śpiewania piosenek o naszym mieście.

Wicedyrektor Karolina Góryjowska oraz uczennica klasy 6a, Emilka Hołda oprowadziły gości z Warszawy po szkole, przybliżając jej historię i osiągnięcia uczniów. Sporo uwagi zostało poświęcone współpracy SP 15 ze szkołami na Węgrzech oraz kontaktom Tarnowa z miastem Veszprém, pomnikom, popiersiom i obrazom upamiętniającym postać patrona.

Zdjęcia pobrane ze strony:

LXV LO im. Gen. J.Bema w Warszawie

archiwum prywatne

Więcej zdjęć na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

„Piętnastka” świętuje urodziny patrona cz.2