Emilka Hołda po raz kolejny LAUREATEM!

Grupa naszych uczniów od września przygotowywała się do finału kuratoryjnego konkursu biblijnego.

Z największą radością dzielimy się z całą społecznością naszej szkoły i wszystkimi sympatykami, dobrą nowiną o sukcesie Emilki Hołdy z klasy 5a. Dla tej naszej uczennicy i koleżanki to już druga wygrana z rzędu, bowiem w ubiegłym roku Emka również zdobyła tytuł laureata.

6 czerwca do Pałacu Arcybiskupów Krakowskich przy Franciszkańskiej 3,  przybyli laureaci Biblijnego Konkursu “Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia według św. Jana”.

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski wręczając dyplomy i nagrody, przypomniał, że przed laty bł. Stefan Wyszyński opublikował książkę pt.: „Idzie nowych ludzi plemię”. Prymas Tysiąclecia pisał w niej, że mijają pokolenia, przychodzą kolejni ludzie, niosąc nadzieję na to, że świat będzie bardziej solidarny, braterski i przeniknięty cywilizacją miłości. – Patrząc na was, pragnę te słowa ks. kard. Stefana Wyszyńskiego powtórzyć z całą mocą: „Idzie nowych ludzi plemię”, którzy przyniosą Polsce coś pięknego, szlachetnego i godnego – zaznaczył. Stwierdził, że dobro zaraża, daje odwagę i może udzielać się innym. – Życzę, żeby to, coście poznali, co stało się bogactwem ducha, stało się także fundamentem, na którym będziecie budowali swe wzrastanie, kolejne lata dziecięce, młodzieńcze, by wkroczyć w dojrzałe życie, jako jak najbardziej ukształtowany wewnętrznie człowiek i w tym życiu czuć się odpowiedzialnym za Polskę, ojczyznę i Kościół. Im więcej w Kościele będzie wspaniałych ludzi, tym bardziej silna będzie nasza ojczyzna – Polska – powiedział.

Gratulując Emilce i jej Rodzicom wielkiego sukcesu, życzymy, aby umiała w życiu wykorzystać doświadczenie oraz wiedzę zdobytą w konkursie i tworzyła „nowych ludzi plemię”, zdolne wznosić się ponad to co przeciętne.

Emilka Hołda po raz kolejny LAUREATEM!