Euro Klasa

Od 27 września do 1 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły przebywali na obozie językowym Euroweek w Kotlinie Kłodzkiej w Lądku-Zdroju.

Przez 5 dni brali udział w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy z całego świata, m.in. Indonezji, Hiszpanii oraz Turcji. Każdy dzień zaczynali o godzinie 9.30 Energizerem, gdzie tańczyli, śpiewali, grali w gry na świeżym powietrzu, a także uczyli się tańców z rodzinnych krajów opiekunów.

W dniach 17 - 21 października uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Niepublicznego Gimnazjum Piętnastka przebywali w Lądku Zdroju, gdzie spędzili fantastyczny czas z młodzieżą z całego świata. Mieli okazję porozmawiać w języku angielskim z wolontariuszami z Gruzji, Nigerii, Filipin, Wietnamu, Indii, Peru, Urugwaju, Łotwy i Brazylii. Była to też wspaniała okazja, aby poznać kulturę i obyczaje innych krajów. Zajęcia odbywały się w języku angielskim. W tym języku mówili także wszyscy wolontariusze, dla których angielski  też nie był  językiem ojczystym. Oprócz codziennych zajęć wolontariusze znajdywali czas na zabawy, grę w piłkę nożną czy siatkówkę.