winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2015-2016

DSCN1458Kilka dni przed Dniem Nauczyciela świetlica SP 15 zorganizowała coroczny konkurs pt.: „Portret Nauczyciela”, którego efekty sprawiły wiele radości pracownikom szkoły. Pracy wykonane były ściśle określoną techniką: RYSUNEK PASTELAMI NA KOLOROWEJ KARTCE PAPIERU. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rysowały uśmiechnięte buzie Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor, wychowawców, nauczycieli, bibliotekarki, pracowników administracji, woźnych i pielęgniarki.
Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego też zostały wyeksponowane na tablicy informacyjnej w budynku. Mogli je podziwiać nie tylko pracownicy szkoły, ale również rodzice odbierający dzieci ze świetlicy. Rysunki, których twórcy wykazali się największą pomysłowością, zostali nagrodzeni i otrzymali pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie!

20160928 134248Dnia 28.09.2016 r. klasa 2c razem w wychowawczynią p. Martą Brożek i opiekunami, uczestniczyła w wycieczce do Zalipia. Dzieci wspaniale wykorzystały czas na naukę i zabawę. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych i kulinarnych, zwiedziły Dom Malararek  oraz zagrodę Felicji Curyłowej, obejrzały film o Zalipiu - wspaniałej wiosce niedaleko Tarnowa, pełnej pięknych, malowanych w kwiaty domów. W Zagrodzie Trójniaków dzieci piekły placki o nazwie Blachorze, obejrzały szopkę, poznały szereg starodawnych domowych sprzętów. Na zakończenie wszyscy świetnie bawili się przy ognisku i pieczonych kiełbaskach.  Z niecierpliwością, pełni radości oczekujemy następnej wycieczki.

p1010508W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas trzecich, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów klas trzecich oraz dyrekcja i grono pedagogiczne. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor, mgr Teresa Kot podziękowała za pracę wychowawcom i uczniom, a także podkreśliła osiągnięcia uczniów klas trzecich oraz bardzo dobre wyniki, jakie uzyskali uczniowie ze sprawdzianu trzecioklasisty. Następnie zabrała głos pani Lucyna Krzemińska, która w imieniu rodziców klas III podziękowała dyrekcji, wychowawcom i gronu pedagogicznemu za pracę, wysiłek i osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze podczas pierwszego etapu nauki.

1823 czerwca 2016 roku uroczyście pożegnaliśmy odchodzących z naszej szkoły szóstoklasistów. Po przemówieniu Pani Dyrektor mgr Teresy Kot, rozdaniu Złotych Tarcz, wyróżnień i dyplomów oraz ślubowaniu klas szóstych, uczniowie klas piątych ciepłymi słowami oraz piosenką „Szczęśliwej drogi...” pożegnali swoich kolegów.

p1010098Jak co roku, w przedostatnim dniu nauki w szkole, odbyło się podsumowanie całorocznego Szkolnego Konkursu EKO oraz innych ważnych konkursów.
Podczas apelu gościliśmy Zespół Profilaktyki SM Tarnów w składzie: St. Insp. Aldona Matusik i St. Insp. Paweł Dziura. Przybyli goście wręczyli dyplomy i nagrody książkowe uczniom naszej szkoły: Dariuszowi Kwarcińskiemu i Jakubowi Kociubie z klasy 5b oraz Igorowi Buczakowi z klasy 6a, którzy wykazując się szybką reakcją, przyczynili się do udzielenia pomocy osobie potrzebującej. Zdarzenie miało miejsce w dniu 17 czerwca 2016 roku przy ulicy Starodąbrowskiej w Tarnowie. Starsza kobieta, ostatkiem sił, przytrzymała się drzewa, po czym upadła na ziemię, wprost w mrowisko, tracąc przytomność. Młodzi ludzie cały czas byli na miejscu zdarzenia, aż do chwili przyjazdu pogotowia.
Strażnicy pogratulowali wzorowej i godnej naśladowania postawy.

p1010098Jak co roku, w przedostatnim dniu nauki w szkole, odbyło się podsumowanie całorocznego Szkolnego Konkursu EKO oraz innych ważnych konkursów.
Podczas apelu gościliśmy Zespół Profilaktyki SM Tarnów w składzie: St. Insp. Aldona Matusik i St. Insp. Paweł Dziura. Przybyli goście wręczyli dyplomy i nagrody książkowe uczniom naszej szkoły: Dariuszowi Kwarcińskiemu i Jakubowi Kociubie z klasy 5b oraz Igorowi Buczakowi z klasy 6a, którzy wykazując się szybką reakcją, przyczynili się do udzielenia pomocy osobie potrzebującej. Zdarzenie miało miejsce w dniu 17 czerwca 2016 roku przy ulicy Starodąbrowskiej w Tarnowie. Starsza kobieta, ostatkiem sił, przytrzymała się drzewa, po czym upadła na ziemię, wprost w mrowisko, tracąc przytomność. Młodzi ludzie cały czas byli na miejscu zdarzenia, aż do chwili przyjazdu pogotowia.
Strażnicy pogratulowali wzorowej i godnej naśladowania postawy.

1107W piątek 15 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy IIc i IId z wychowawczyniami – p. Grażyną Kamirską i p. Tamarą Szczeklik wzięły udział w akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”. W tym roku sprzątaniem objęto tereny wzdłuż Wątoku oraz wokół Kantorii, a także obszar położonego w rejonie Osiedla Westerplatte, Lasku Lipie i Góry św. Marcina.
Miasto swoimi działaniami chciało uczcić obchodzony 22 kwietnia „Dzień Ziemi”.

dscf0862W tym roku szkolnym uczniowie klasy II c wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Kamirską, odwiedzili Azyl dla zwierząt. Mieszkańcy tego miejsca głośnym szczekaniem powitali nowych gości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały różne rasy psów i miejsce ich bytowania. Największą radością był kontakt z kotami, które można było pogłaskać i przytulić. Z dużym zaciekawieniem dzieci oglądały pomieszczenia dla kotów.

nasze zainteresowaniaW mijającym roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy 5a przeprowadzili, na godzinach wychowawczych z p. K. Góryjowską, cykl spotkań „Nasze zainteresowania”. Wszyscy, którzy chcieli się podzielić informacjami, pochwalić sukcesami przygotowali prezentację na temat swoich zainteresowań i przedstawili ją pozostałym uczniom klasy, którzy słuchali z zainteresowaniem. Znakomita część prelegentów na koniec swojego wystąpienia przygotowywała quizy, które miały w formie zabawy sprawdzić co koleżanki i koledzy zapamiętali.

Pobierz plik z prezentacją

 

wystep 01Po obejrzeniu spektaklu pt.: ,,Pinokio”, uczniowie klasy II d przedstawili Państwu aktorom Tarnowskiego Teatru L. Solskiego krótką prezentację artystyczną. W ramach ,,Batimuzykowania” przedstawili ,,Galop komediantów” D. Kabalewskiego oraz zabawę rytmiczną z pałeczkami do czardasza –,,Tańca węgierskiego” J. Brahmsa. Zaśpiewali także piosenkę ,,Rzeka marzeń” – autor  tekstu:Jacek Skubikowski, kompozytor:Krzesimir Dębski.

 

Link do nagrania

https://drive.google.com/file/d/0B_D1_YIU61OfY2Vva2NZMHpmWnc/view

20160614 104551Czerwiec – ostatni miesiąc roku szkolnego to dla uczniów zapowiedź zbliżającego się lata, wypoczynku, wakacyjnych, nie tylko krajowych ale i zagranicznych podróży. „Podróże małe i duże” to nazwa kolejnego projektu klasy III b. Projekt rozpoczął się od zapoznania uczniów z rodzajami transportu (lądowym, powietrznym i wodnym)oraz różnymi pojazdami. Następnie uczniowie poprzez gromadzenie informacji z podręczników i Internetu zapoznali się z charakterystycznymi, najbardziej znanymi budowlami, mostami, tunelami, autostradami w Polsce i na świecie. Dużo radości i emocji dostarczyła praca z mapą oraz gra multimedialna „Podróże Kota w Butach” (po Europie).

new dawid kaczmarczyk 1bW czerwcu 2015/16 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas pierwszych „I’m green” (Jestem zielony, ekologiczny, lubię i znam przyrodę). Polegał on na wykonaniu plakatu lub książeczki, w której uczeń pochwali się umiejętnością opisywania tematów przyrodniczych w j. angielskim. W konkursie wzięło udział 26 uczniów wszystkich klas pierwszych. Przygotowali oni prace, wykorzystując swoją, skromną na razie, wiedzę i umiejętności językowe. Mimo tego prace zachwyciły jury oryginalnymi pomysłami, starannością wykonania, różnorodnością tematów poruszanych przez dzieci i ich umiejętnością wykorzystania swojej, niewielkiej jeszcze, wiedzy.

p130012824 czerwca 2016 roku w klasie II d odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Podczas wspólnego spotkania z rodzicami uczniowie przedstawili prezentację artystyczną. Rodziny uczniów gorąco oklaskiwały przedstawiane przez dzieci małe formy teatralne, piosenki i tańce. Każda rodzina została odznaczona własnoręcznie wykonanym przez uczniów medalem ,,Super Rodzinka”. Uczniom natomiast oprócz świadectw zostały wręczone dyplomy i nagrody za całoroczną pracę. Uczniowie z rodzicami przygotowali dla wychowawcy klasy p. Tamary Szczeklik wspaniałą niespodziankę: własnoręcznie wykonany album z dedykacjami.

P1010185W czerwcu odbył się konkurs języka angielskiego dla klas drugich „Mistrz czasownika TO BE”. Konkurs polegał na wykonaniu zadań sprawdzających znajomość form czasownika to be, umiejętność tworzenia skrótów i ich rozdzielania, tworzenie pytań i przeczeń z tym czasownikiem i udzielania krótkich odpowiedzi. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania wynosiła 55. Tylko jedna drugoklasistka przekroczyła barierę 50 punktów i wygrała konkurs – Weronika Dudek z klasy IIa. Jury wskazało także zwycięzców w poszczególnych klasach: IIa – Marysia Frączek, IIb – Filip Mleczko, IIc – Anya Augustyńska, IId – Julia Ziaja. Kilkoro uczniów otrzymało wyróżnienia za dużą liczbę punktów i dokładność wykonywania zadań.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursach językowych w klasie trzeciej!

p1010109Uczniowie naszej szkoły Igor Buczak z 6a oraz Dariusz Kwarciński i Jakub Kociuba z 5b wykazali się wzorową postawą obywatelską, która została doceniona przez Tarnowską Straż Miejską. Na apelu dnia 23.06.2016 r. zostali oni uroczyście odznaczeni przez tarnowskich strażników i otrzymali nagrody za bezinteresowną pomoc udzieloną starszej kobiecie, która z nieznanych przyczyn upadła obok niezwykle ruchliwej czteropasmowej ulicy Starodąbrowskiej. Chłopcy, widząc zdarzenie, natychmiast zareagowali – niezwłocznie poinformowali policję i pogotowie o zaistniałym wypadku, dzięki czemu poszkodowana miała szansę bardzo szybko otrzymać fachową pomoc.

gdyliczy sie czas