Zakończenie Roku Szkolnego

22-zakonczenieW dniu 27 czerwca 2014 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas trzecich i piątych, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów klas trzecich oraz dyrekcja i grono pedagogiczne. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor, mgr Teresa Kot podziękowała za pracę wychowawcom i uczniom, a także podkreśliła osiągnięcia uczniów klas trzecich oraz bardzo dobre wyniki, jakie uzyskali uczniowie ze sprawdzianu trzecioklasisty. Następnie wręczyła statuetki ,,Wzorowy uczeń" wyróżnionym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. Rodzice, którzy przez kolejne trzy lata pobytu swych pociech w szkole wspierali pracę nauczycieli i szkoły, otrzymali w podziękowaniu z rąk Pani Dyrektor dyplomy.
W drugiej części uroczystości uczniowie klas trzecich zaprezentowali część artystyczną, w której przedstawili elementy osiągniętych umiejętności podczas pierwszego etapu edukacji.

POŻEGNANIE SZÓSTYCH KLAS

926 czerwca 2014 r. nasi szóstoklasiści żegnali się ze szkołą. Uroczysta akademia odbyła się po południu w sali gimnastycznej. Na tę uroczystość oprócz tegorocznych absolwentów przybyła Dyrekcja Szkoły, Przedstawiciele Rady Rodziców, Grono Pedagogiczne, rodzice i rodziny szóstoklasistów. Najpierw odbyła się część oficjalna, w której Pani Dyrektor pożegnała uczniów. Tradycyjnie absolwenci złożyli ślubowanie i przekazali sztandar młodszym kolegom, następnie najlepsi uczniowie i sportowcy odebrali nagrody z rąk Dyrekcji, wychowawców i trenerów. Pani Dyrektor wręczyła też listy gratulacyjne i podziękowania dla rodziców.

POŻEGNANIE SZÓSTYCH KLAS

Apel podsumowujący zmagania Eko oraz inne konkursy

04-EKOW przeddzień zakończenia roku szkolnego Samorząd Uczniowski zorganizował dla wszystkich uczniów szkoły apel podsumowujący EKO Konkurs oraz rozstrzygnięcie wielu innych konkursów. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Pani Dyrektor, Teresa Kot oraz Przewodniczący Rady Rodziców, Pan Krzysztof Wrona.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI NA DZIEŃ DZIECKA

DSCF6485Dniem Szalonych Fryzur rozpoczął Samorząd Uczniowski w tym roku obchody DNIA DZIECKA. Uczniowie mieli możliwość wykazania się pomysłowością i twórczością. Dziewczęta od rana uśmiechały się do lusterek czesząc i tapirując włosy, natomiast chłopcy nie żałowali żelu i różnokolorowych spray-ów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zobaczymy jeszcze bardziej wymyślne uczesania. Samorząd przygotował w tym dniu dla wszystkich uczniów słodką niespodziankę „Fontannę czekolady". Z okazji tego święta odbyła się również dla uczniów klas IV-VI dyskoteka.

Żyj zdrowo i kolorowo! – Gabinet Profilaktyki Zdrowia i pomocy Przedlekarskiej

DSCF6744W program profilaktyczny „Żyj zdrowo i kolorowo" włączyła się pielęgniarka szkolna Pani Danuta Grzebieniowska. W klasach 1b, 2a, i 3c 13 maja przeprowadziła pogadanki na temat „piramidy zdrowia", po wysłuchaniu której uczniowie przygotowali zdrowe kanapki.
Nasza szkoła przyjmuje na ćwiczenia z promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej studentów pielęgniarstwa PWSZ wraz z nauczycielami opiekunami praktyk zawodowych. W bieżącym roku gościliśmy dwie grupy pod opieką Pani mgr Kazimiery Moździerz oraz cztery grupy pod opieką Pani mgr Elżbiety Marcisz. Wszystkie grupy przygotowały bardzo ciekawe zajęcia, wysoko ocenione przez uczniów i nauczycieli „piętnastki". Tematy zajęć dotyczyły witamin i ich roli dla zdrowia (klasy 1a,1b,2c,3a, 3b,3c), aktywności fizycznej (2b, 2c, 3b) oraz profilaktyki próchnicy zębów (klasy 1a,1b, 2b, 3a). Jedna z grup studentów przeprowadziła ćwiczenia z ratowania życia ludzkiego dla uczniów klas 4a, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c.

Sprzątanie Świata

P1230243Co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczą w akcji "Sprzątamy świat". W tym roku w wiosennym sprzątaniu uczestniczyły klasy: 3a, 3b, 3c pod opieką wychowawców. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki udali się w okolicę Wątoku, gdyż ten teren był wyznaczony przez Wydział Ochrony Środowiska. Z wielkim zapałem przystąpili do porządkowania wyznaczonego terenu. Efekty swojej pracy czyli worki ze śmieciami złożyli w wyznaczonym miejscu. Akcja ta uświadomiła dzieciom, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko.

Kolejna nagroda Oli Gawlik

DSCF684415 czerwca 2014 r. uczennica klasy 5b - Oliwia Gawlik zajęła II miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Polski Związek Hodowców Koni Małopolskich podczas VIII Regionalnego Czempionatu Hodowlanego Koni Rasy Małopolskiej pod nazwą „Święto konia małopolskiego". To kolejny już sukces naszej zdolnej uczennicy!

Zajęcia profilaktyczne w naszej szkole

DSCF6826W dniu 17 czerwca gościły w naszej szkole przedstawicielki Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie. Pani pedagog Katarzyna Michałek oraz p. psycholog Anna Borowiec przeprowadziły w klasie 4c zajęcia integrujące klasę.

Piknik Rodzinny

DSCF6660W sobotę, 7 czerwca br. odbył się w naszej szkole kolejny piknik rodzinny. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało: „Żyj zdrowo i kolorowo”

Na szkolnym podwórku ustawione były stoiska oferujące ciasta, napoje, kiełbaski, bigos, zabiegi upiększające, zabawki a nawet zawody strzeleckie. Nasi uczniowie, ich rodzice i dziadkowie chętnie korzystali z tej oferty. Sporym zainteresowaniem cieszyły się różnego rodzaju konkursy i zawody sportowe.