Wydarzenia w roku szkolnym 2020-2021

wracamy do szkolyUWAGA, UWAGA!

Wracamy do szkoły, to już prawie pewne:-) Klasy 1-3 już uczą się stacjonarnie, niedługo, całkiem możliwe, że dołączą do nich pozostali. Cieszymy się, ale ... gdzieś tam czai się niepewność, jak to będzie. Nie martwcie się! Będzie dobrze - wracacie do miejsca, które dobrze znacie. Wspólnymi siłami poradzimy sobie z obawami, ocenami, frekwencją. Razem damy radę! Wracajcie, bo stęskniliśmy się bardzo za Wami!

Autor filmiku: Anna Janicka

zaswiadczenie dbW lutym cała społeczność szkolna włączyła się do obchodów (Tygo)Dnia Bezpiecznego Internetu. Jako współorganizatorzy tegorocznych działań otrzymaliśmy od głównego *organizatora tego wydarzenia podziękowanie i zaświadczenie o udziale.

*W Polsce od 2005 roku jest nim Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI).
Szczegółowy opis podjętych w naszej szkole przedsięwzięć, zarówno w klasach 1-3, jak i 4-8, został już opisany w szczegółowych relacjach, które można znaleźć pod poniższymi linkami:

19Tradycyjnie, jak co roku, miesiąc luty był w naszej szkole czasem zintensyfikowanych działań propagujących zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Wiąże się to z Dniem Bezpiecznego Internetu, który przypadł na 9 lutego, a w naszej szkole był obchodzony cały tydzień.

MariuszZ niekłamaną radością i dumą informujemy, że pracujący w naszej szkole katecheta, pan Mariusz Łabuz, zwyciężył w plebiscycie Mój Katecheta - słucha, rozumie, towarzyszy.

Plebiscyt został zorganizowany przez RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Patronem wydarzenia był biskup tarnowski Andrzej Jeż.

01 konkurs plastycznyW dniu 5 marca br. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas 1–3. Temat konkursu nawiązywał do zagrożeń czyhających na dzieci w Internecie, a jego tytuł brzmiał: „Ty, wirusie, jesteś zły!”. Powstałe prace miały przedstawiać jedno z zagrożeń występujących w sieci. Zadaniem uczestników było przedstawienie go  w formie „złego wirusa”.

Celem konkursu było uświadomienie niebezpieczeństw, na jakie narażeni są internauci. Do biblioteki wpłynęło aż 135 prac.

festiwalUczniowskie zespoły z klas 7c, 7a oraz 8a reprezentowały Szkołę Podstawową nr 15 im. Józefa Bema w Ogólnopolskim Wiosennym Festiwalu Internetowym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w dniu 23 marca 2021 r.

W ramach Festiwalu zespoły rozwiązały zadania związane z tematami:

• zmiana klimatu
  • różnorodność biologiczna
  • produkcja i konsumpcja żywności
  • produkcja i konsumpcja energii

W marcu bieżącego roku przyznane zostały stypendia prezydenta Tarnowa za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne uzyskane w roku szkolnym 2019/2020. Znalazły się na niej nazwiska 46 uczniów: 32 z nich wykazało się osiągnięciami naukowymi, pozostała 14 uzyskała tytuł laureata w konkursach artystycznych.

Wśród wyróżnionych są dwaj uczniowie SP nr 15, którzy otrzymali stypendia za wybitne osiągniecia naukowe z historii:

Krzysztof Łata z klasy 7c i Olivier Patorski z klasy 7a.

Krzysztof Lata  Patorski Olivier

dyplom K Lata dyplom Olivier Patorski

W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, uroczysta gala nie odbyła się. Chcąc uhonorować tegorocznych stypendystów opublikowano listy nagrodzonych wraz z ich zdjęciem na stronach internetowych Urzędu Miasta Tarnowa:

orezXXVI Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego, „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” – konkurs tematyczny dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych 2020/2021 18 lutego 2021 roku przeprowadzone zostały rejonowe eliminacje  XXVI Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego, „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach  972-1514. Od Cedyni do Orszy”.

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Krzysztof Łata z klasy 7 c uzyskał bardzo dobry wynik z testu konkursowego i zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

2 konkurs historyczny marzecPatronat nad konkursem objęli: Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Tarnowa, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Związek Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie. Patronat medialny: RDN Małopolska.

4 biblotekaW środę 3 marca 2021 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Tarnowie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu „Bądź bezpieczny w Internecie”. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Po pierwsze, Biblioteka Pedagogiczna otrzymała rekordową liczbę prac (129), których twórcy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem i kreatywnością.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA