Wydarzenia w roku szkolnym 2020-2021

instaling certyfikat 15 edycjaJak co roku chętni uczniowie z klas I-III pracowali z programem Instaling. Jest to ogólnopolska darmowa aplikacja do nauki i wzbogacenia oraz utrwalenia słownictwa. W programie liczy się systematyczność. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy powtarzać słówka codziennie, co zajmuje 5-10 minut. W klasach pierwszych nauczyciel przydziela początkowo 5 słówek, z czasem ta liczba rośnie do około 20.

plakatnpDoskonale wiemy, że palenie szkodzi zdrowiu, jest kosztowne, powoduje nieświeży oddech, wywołuje wiele groźnych chorób.

A pasowanie 2Pasowanie na ucznia to uroczystość, która zazwyczaj ma miejsce w październiku, kiedy pierwszoklasiści znają się nawzajem, orientują się w rozkładzie budynku szkolnego i czują się uczniami.

ognisko 5a (3)14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczynią, p. D. Wojciechowską, udali się spacerkiem na camping „Pod Jabłoniami” przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie. Pogoda w tym dniu była prawdziwie letnia, więc sprzyjała zabawom i relaksowi na powietrzu.

DSC 0232W środę 23 czerwca Samorząd Uczniowski podsumował Konkurs Ekologiczny, w którym nie zabrakło akcentu charytatywnego. Uczniowie z klas 1-8 zbierali nakrętki oraz baterie. Cel tej zbiórki był szczytny, ponieważ chcieli pomóc chorej Mai, jak również promować postawy ekologiczne oraz empatię wśród uczniów. Wszystkie klasy były mocno zaangażowane w ww. akcje.

Ognisko 6a 03Dnia 17 czerwca 2021 roku uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą, p. Eweliną Bujak-Gut,  uczestniczyli w ognisku integracyjnym, które odbyło się w ośrodku jeździeckim „Dolina Białej” w Tuchowie. Jest to bardzo urokliwe miejsce, gdzie można wypocząć oraz zwiedzić ciekawe miejsca, na przykład stadninę koni.

najlepsza 01Zakończenie roku szkolnego to dla uczniów oraz nauczycieli czas na podsumowanie całorocznych osiągnięć dydaktycznych i wychowawczych. To także czas na wręczanie nagród i dyplomów za udział w różnych konkursach. We wtorek 22 czerwca Samorząd Uczniowski miał ogromną przyjemność ogłosić wyniki konkursu na „Najlepszą Klasę”.

Witamy sie z latem 01Upalne słońce i perspektywa wakacji napełniają uczniów (i nauczycieli) wielką radością i wywołują eksplozję energii. Uczniowie klasy 2b wraz z wychowawczynią, p. Małgorzatą Bednarz postanowili powitać słońce i lato. Wybór padł na Ogród Jordanowski w Parku Strzeleckim.

W ciągu trudnych miesięcy nauki zdalnej każdy uczeń klasy 5b marzył o rzeczach większych i mniejszych – kiedy będzie można wyjść z domu, spotkać się z kolegami i koleżankami z klasy i podwórka, kiedy wrócimy do szkoły… Niepostrzeżenie przyszła wiosna i jedynie ciepłe promienie słońca zachęcały nas do spacerów, aby zaczerpnąć świeżego powietrza, chociaż w maseczkach.

wycieczka 7b 0117 czerwca uczniowie klasy 7b pod opieką p. Angeliki Szumlańskiej i p. Lucyny Szepielak-Wiatr uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Wierzchosławic.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA