winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

Wydarzenia w roku szkolnym 2017-2018

DSC 0347W dniu 22 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości uczestniczyli uczniowie klas trzecich, przedstawicie Rady Rodziców, rodzice uczniów klas trzecich oraz dyrekcja i grono pedagogiczne. Podczas części oficjalnej Pani wicedyrektor, Barbara Tyka podziękowała za pracę wychowawcom i uczniom. Następnie głos zabrali: przewodniczący Rady Rodziców, Pan Tomasz Gut oraz Pani Kamila Knapik, która w imieniu rodziców uczniów klas trzecich podziękowała dyrekcji i wychowawcom za pracę, trud i osiągnięcia dydaktyczno - wychowawcze podczas l etapu edukacji. Następnie Pani wicedyrektor Barbara Tyka oraz wychowawcy klas trzecich, Panie: Bernadeta Pawłowska, Elżbieta Majchrowska, Marta Brożek oraz Dorota Słobodzian wręczyły dyplomy wzorowym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom.

DSC 2017Jak co roku, w przedostatnim dniu roku szkolnego, cała społeczność szkolna  spotkała się na podsumowaniu całorocznego EKO Konkursu oraz wielu innych konkursów.
Na początku głos zabrała wicedyrektor Bogusława Hołda, która wyraziła zadowolenie z faktu, że tak wielu uczniów wzięło udział  w różnego rodzaju akcjach i konkursach i serdecznie pogratulowała wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym.

bezpieczny 0internet 4W tym roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści, jest niezbędny tam, gdzie chcemy, aby pojawiło się zrozumienie, zaufanie i tolerancja. To właśnie brak szacunku wobec innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów sprawia, że w Internecie pojawia się hejt, cyberprzemoc i inne niepokojące zjawiska. Tegoroczne obchody DBI miały na celu podkreślenie faktu, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji. Trudno o dobrą i pozytywną relację bez poszanowania drugiej strony.

DSC 0521radycją naszej szkoły jest udział w corocznej kampanii antyprzemocowej „Biała wstążka”. Tegoroczna tarnowska kampania poświęcona była dzieciom doświadczającym przemocy ze strony najbliższych, a jej hasłem przewodnim były słowa Janusza Korczaka „Nie ma dzieci – są ludzie”. Kampania miała na celu uwrażliwić na przemoc w stosunku do dzieci, osób najsłabszych i bezbronnych. Twarzą tarnowskiej odsłony kampanii był Wojciech Klich.

Screenshot 2018 07 09Tydzień Bezpiecznego Internetu (TBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą p. Angeliką Szumlańską postanowili aktywnie włączyć się w propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Uczniowie otrzymali zadanie domowe polegające na ustaleniu z rodzicami zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, następnie na godzinie wychowawczej każdy przedstawiał i omawiał swoje propozycje. Dzieci bardzo dobrze przygotowały się a wszystkie omówione rady i zasady razem zostały zebrane i uzupełnione przez wychowawcę do klasowego zestawu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

36497905 1913120988738448 7942815863831265280 nWzorem lat ubiegłych uczniowie klas trzecich naszej szkoły przystąpili do realizacji programu antynikotynowego "Nie pal przy mnie, proszę". Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im podczas kolejnych lekcji. Wspólnie z nią bawiły się, rozwiązywały zadania i krzyżówki, poszerzały swą wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za własne zdrowie. Celem wszystkich działań było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.

bartek foto 1Nasza Szkoła pełna jest nieoszlifowanych diamentów. Niewątpliwie jednym z nich jest uczeń klasy 7b Bartek Główczyk. Pasją Bartka jest fotografowanie i chyba robi to całkiem nieźle, ponieważ udało mu się stanąć na podium w kolejnym konkursie fotograficznym. Konkurs pt. „Przyroda Tarnowa w obiektywie” zorganizowany był przez Instytut Matematyczno-Przyrodniczy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Bartek swoją fotografią zatytułowaną „W samym środku miasta” zajął w nim II miejsce (kategoria wiekowa 8-14 lat). Bartek, gratulacje! Życzymy Ci, abyś rozwijał nadal swoją pasję, a na wakacyjnych szlakach pochwycił w obiektywie wiele pięknych chwil!!!

Bez nazwy 1Chór szkolny pod batutą pani Renaty Wieczorek uczestniczył w biesiadzie integracyjnej „Wolność jest w nas” dla osób niepełnosprawnych i osób starszych w tarnowskim amfiteatrze. Impreza odbyła się w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych subregionu tarnowskiego. W programie artystycznym chór zaprezentował pieśni patriotyczne oraz piosenki okolicznościowe, m.in. piosenkę „Muza, muzyka”, którą można posłuchać i zobaczyć pod tym adresem:

https://www.youtube.com/watch?v=a5R2CCeiSuI

 

DSC 0898"Piękno Ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń. 
Jeśli kochacie Ziemię, niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!"

(Papież Jan Paweł II)

W czwartek 14 czerwca 2018r. uczniowie klasy VIIa jako przedstawiciele całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 15, wzięli udział w podsumowaniu akcji przeprowadzonych w ramach programu: „ZABAWY Z EKOLOGIĄ – promowanie postaw proekologicznych wśród tarnowian”. Podsumowanie miało charakter bardzo uroczysty, odbyło się w murach Pałacu Młodzieży, a udział wzięli: Prezydent Miasta Tarnowa – Roman Ciepiela, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska UM Tarnowa oraz przedstawiciele wielu instytucji i placówek oświatowych.

DSC 0870Wokół naszej szkoły jest coraz więcej pięknej zieleni.​

gdyliczy sie czas