FESTYN MAŁOPOLSKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO

DSC 0415Pół tysiąca przedszkolaków i uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych z regionu tarnowskiego bawiło się podczas dorocznego festynu, zorganizowanego przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego. Hasłem imprezy brzmiało: „Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu”. Honorowy patronat nad festynem objęła Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - pani Anna Pieczarka.

W trakcie spotkania było mnóstwo zabawy i atrakcji dla dzieci, m.in. wyścigi z policyjnym lizakiem, występy artystyczne, konkursy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i jazdy na rowerze oraz pokaz pierwszej pomocy medycznej.

Naszą szkołę reprezentowała klasa Ia pod opieką wychowawczyni, pani Sabriny Rogóż.

Zabawę dla uczestników festynu prowadził nauczyciel wychowania fizycznego pan Józef Bommersbach. Wspierali go pozostali nauczyciele tego przedmiotu: panie: Elżbieta Janas i Sylwia Chrapusta oraz pan Paweł Pecka.

"Musimy pamiętać o tym, że nawet ci najmłodsi są uczestnikami ruchu drogowego, w drodze do szkoły czy do przedszkola, w czasie przejażdżki na rowerze. Dlatego też tak ważne jest, by od najmłodszych lat uczyć dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a właśnie zabawa jest w tym wieku najlepszą formą nauki. Dziękuję jedocześnie wszystkim, którzy wyłączyli się w organizację tej imprezy" – powiedział na zakończenie Sławomir Turek - Zastępca Dyrektora MORD w Tarnowie.

Festyn MORD