Spotkanie z Policjantami – Odpowiedzialność Karna Nieletnich

phoca thumb l dsc 0483 cropW dniu 2 grudnia 2019 roku odbyły się zajęcia warsztatowe z przedstawicielami Policji dla uczniów klas siódmych. Tematem zajęć była odpowiedzialność karna nieletnich. Policjanci w sposób zrozumiały dla uczniów przekazali informacje na temat odpowiedzialności, jaką wg przepisów prawa ponoszą nieletni. Istotne było uświadomienie uczniom, że postępując niezgodnie z prawem, nie są bezkarni.

Poruszono również temat związany z zagrożeniami czyhającymi w sieci.

Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała prelekcji, którą poprowadzili asp. Szt. Agnieszka Seyrlhuber, specjalista Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz mł.asp. Michał Frużyński, koordynator projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.