Konkurs Czar Par 2024

5 kwietnia 2024 r. reprezentacja trzecioklasistów z naszej szkoły: Laura Pabich i Liliana Szczyrek wzięły udział w jubileuszowym, dwudziestym konkursie "Czar Par", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Klementyny Hoffmanowej w Tarnowie.

Stosując się do wskazówek starszych kolegów, którzy uczestniczyli w tym konkursie w ubiegłych latach, dziewczynki przygotowywały się z zadań matematycznych i polonistycznych, ale przede wszystkim układania tangramów - zadania, które niejednokrotnie przesądzało o miejscu na podium. W rywalizacji wzięło udział 10 par z tarnowskich szkół. Laura i Lilianka świetnie poradziły sobie z zadaniami w pierwszej części konkursu, ale 7 minut na ułożenie trudnego tangramu okazało się niewystarczające. Reprezentacja naszej szkoły zajęła ostatecznie 4, miejsce. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom wiedzy, umiejętności współpracy w parze i zaciętej walki do ostatnich sekund, a Paniom Wychowawczyniom: Bernadecie Pawłowskiej i Elżbiecie Majchrowskiej - przygotowania uczennic do konkursu. Zachęcamy wszystkich - dużych i małych - do układania tangramów, ciekawego i rozwijającego wyobraźnię sposobu na deszczowe dni :)

Konkurs Czar Par 2024