Kalendarium 2016-2017

• Nasza szkoła bierze udział w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia.

Październik

• Gabriela Habel, Emilia Wrońska i Jan Martowicz z kl. VI b w gronie laureatów konkursu zorganizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa „Swobodny oddech naszą przyszłością”.
  • Michalina Nowak z kl. V c w gronie nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Najpiękniejsza pocztówka z wakacji”.
  • „Weekendy z piłką ręczną” zorganizowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Prezesa ZPRP – III miejsce drużyny chłopców naszej szkoły.

Listopad

• I miejsce drużyny szóstoklasistów w składzie: Anna Kozioł, Szymon Staudt, Natalia Derlęga i Wiktor Matyjewicz w III Międzyszkolnym Konkursie Internautów.
  • Nasza szkoła bierze udział w akcji „Okulary dla Afryki”.
  • Akcja charytatywna „Karma dla Azylu”.

• Nasza szkoła kontynuuje udział w kampanii „Biała Wstążka”.
  • Międzyszkolny projekt „Podróże na piórze” poświęcony życiu i twórczości Wandy Chotomskiej – w konkursie recytatorskim I miejsce zajęła Maria Sasu z kl. II a, w teleturnieju I miejsce Julia Iwaniec z kl. VI c, w klasyfikacji ogólnej nasza szkoła zajęła I miejsce.
  • II miejsce Wojciecha Procyka w  XV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Kapliczki i Zabytki Sakralne Karpat”.
  • Natalia Kulesza z kl. V c w gronie nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Strażnicy sieci”.
  • Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole.

Luty

• Współpraca polsko-węgierska - delegacja szkół tarnowskich na Węgrzech w Vesprem – wśród nich Dyrektor naszej szkoły mgr Teresa Kot.
  • Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Przyjazne czytanie”.
  • Kontynuacja corocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Marzec

• Stypendia Prezydenta Miasta Tarnowa otrzymali: Dominik Kozioł i Maciej Tyralik - za osiągnięcia naukowe, Emilia Góryjowska - za osiągnięcia artystyczne.
  • Artur Stinia z kl. VI b zwycięzcą w regionalnym konkursie historycznym „Lata nadziei, lata mroku. Droga Polaków do wolności” w ramach IV edycji przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła, pamiętając o przeszłości” zorganizowanego przez Zespół Szkół w Łużnej.

Kwiecień

• II miejsce Emilii Zych z kl. III c w międzyszkolnym konkursie literacko-plastycznym „O wiosennym słonku, pogodzie i łąkowej modzie”.
  • Artur Stinia zajął II miejsce i zakwalifikował się do etapu centralnego w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”.
  • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z obchodami 60. Rocznicy Rewolucji i Walk o Wolność na Węgrzech pod hasłem „1956 – wspólna przeszłość, wspólna pamięć”, pod patronatem Konsula Generalnego Węgier w Krakowie oraz Prezydenta Miasta Tarnowa.
  • Jan Martowicz finalistą Małopolskiego Konkursu Języka Angielskiego.
  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt – I miejsce szkolnej drużyny.

Maj

• „Europa bez barier” - nasza szkoła współorganizatorem Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej, z udziałem gości z Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy oraz wielu miast Polski.
  • W naszej szkole gościł Wicemistrz Europy amatorów w szachach w 2006 r. pan Sławomir Bęc.
  • Zawody Rejonowe w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych – II miejsce drużyny dziewcząt.

Czerwiec

• Artur Stinia z kl. VI b laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768–1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego”.
  • Aleksandra Broniec z kl. VI a w gronie laureatów międzyszkolnego konkursu „Polskie drogi do niepodległości”, poświęconego życiu i twórczości Jana Nowaka-Jeziorańskiego.
  • II miejsce Aleksandry Broniec i Zuzanny Jarosz z kl. VI a w konkursie na komiks „Zakręceni na recykling”, zorganizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa.
  • W V edycji Konkursu „Czytamy fantastycznie!” – drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Broniec i Julia Peciak z kl.VI a zajęła III miejsce.
  • Główna nagroda w konkursie „Nieznana woda –  znane konsekwencje” – dla Blanki Mazurkiewicz z kl. II d.
  • Udział naszej szkoły w ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2017”.
  • Miejskie zakończenie roku szkolnego – tytuł Prymusa Tarnowa zdobył uczeń naszej szkoły Jan Martowicz.
  • Piknik szkolny pod hasłem „Jak świat światem Węgier Polakowi bratem”.