Bezpieczny Uczeń

Bezpieczeństwo uczniów to jedno z priorytetowych zadań opiekuńczych szkoły. Mając na uwadze dobro dzieci zorganizowano dla uczniów klas 5 i 6 spotkanie z przedstawicielami policji. Miało ono miejsce w dniu 7 października br. w sali gimnastycznej.

Najpierw głos zabrał dzielnicowy mł. asp. Przemysław Kosiarski, który wytłumaczył uczniom, że niewłaściwe zachowanie w szkole, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa i kultury oraz korzystanie z używek to działania, za które grozi odpowiedzialność karna. Posługując się przykładami, uświadomił słuchaczom, że konsekwencje takiego postępowania mogą wpłynąć na ich obecne i przyszłe życie.

Sporo uwagi poświęcił także bezpieczeństwu podczas drogi do szkoły i powrotu do domu, uczulając na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego zwłaszcza tych uczniów, którzy poruszają się na rowerach bądź hulajnogach.

Drugi z policjantów, mł. asp. Łukasz Sajdak poruszył problem bezpieczeństwa w sieci. W ciekawy sposób omówił przykłady niewłaściwych zachowań w Internecie oraz ich, często tragiczne, skutki. Podkreślił, że są to działania objęte odpowiedzialnością karną, a przekonanie o całkowitej anonimowości w sieci jest z gruntu fałszywe i każdy sprawca tego rodzaju przemocy powinien liczyć się z tym, że poniesie karę.

Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące spraw, które szczególnie ich interesowały. Policjanci odpowiadali na nie rzeczowo, podkreślając fakt, że łamanie regulaminu pociąga za sobą daleko idące konsekwencje.

Była to dla uczniów ciekawa lekcja wychowawcza, z której wyszli z przekonaniem, że przestrzeganie regulaminu obowiązującego w szkole to podstawa ich bezpieczeństwa.

Bezpieczny Uczeń