Zbiórka zużytych baterii

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. uczniowie klasy 2a i 2b pod opieką p. B. Pawłowskiej i p. E. Majchrowskiej wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Zbieramy zużyte baterie”, którego głównym celem było wzbogacanie wiedzy uczniów na temat baterii oraz kształtowanie wśród nich postaw proekologicznych.

Podczas realizacji projektu uczniowie w oparciu o prezentacje i filmy edukacyjne poznali historię powstania i budowy baterii. Rozmawiali o wykorzystywaniu tych źródeł energii w życiu codziennym oraz wskazywali przedmioty, które działają na baterie. Oglądali różne rodzaje baterii oraz poznali ich działanie w niektórych sprzętach zgromadzonych w klasie. Dzieci zapoznały się z zagrożeniami dla środowiska, wynikającymi ze złego składowania zużytych baterii. Poznały zasady prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami jako odpadami niebezpiecznymi.

Kolejnym etapem projektu był udział uczniów w konkursie plastyczno-technicznym „Pojemnik na baterie”. Zadaniem dzieci było wykonanie wspólnie z rodzicami pojemnika na baterie w formie przestrzennej. Działanie to miało na celu nie tylko zacieśnianie więzi rodzinnych i pożyteczne spędzanie czasu, ale przede wszystkim propagowanie wśród szerszej grupy ludzi właściwych zachowań, zwrócenie uwagi na szkodliwość złego składowania baterii i uświadomienie konieczności właściwego segregowania odpadów.

Podsumowaniem projektu była wystawa prac konkursowych, które były bardzo ciekawe, wykonane z dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

Zbiórka zużytych baterii