Dzień Dobra, Dzień Piżamy

Ostatni dzień nauki przed feriami zimowymi przebiegał pod hasłem „Dzień Dobra – Dzień Piżamy”.

W tym dniu na szkolnych korytarzach i salach pojawił się nie tylko niecodzienny strój – piżama, ale i niecodzienny nastrój – relaksu i odpoczynku. Uczniowie z klas pierwszych i drugich uczestniczyli w „Biegu w piżamie po zdrowie”, podczas którego dowiedzieli się, jak można dbać o swoje zdrowie w okresie jesienno-zimowym. Poznali nawyki zdrowego trybu życia. Dzieci chętnie wypowiadały się na temat aktywnego wypoczynku oraz na temat form, w jakich same uczestniczą.

Łącząc przyjemne z pożytecznym, Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu zbiórkę artykułów dla dzieci chorych na nowotwory, którymi opiekuje się między innymi Fundacja „Gdy liczy się czas”. Jej podopieczni, jak i inne dzieci chore na nowotwory właśnie piżamę obrały sobie za swój symbol. Zebraliśmy 61sztuk małych podusi, 49 pudełek puzzli, 39 gier planszowych i edukacyjnych, 22 kubki, 9 par słuchawek, 12 lampek nocnych, 16 pudełek mini puzzli, 6 poszewek na podusie, 8 pluszaków, 6 książeczek, 2 figurki dinozaurów, 2 kocyki, 1 kolorowankę oraz 1 opakowanie baterii. To była wielka lekcja empatii.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Po raz kolejny okazaliście wielkie serce. Dzięki Wam na niejednej dziecięcej buzi pojawi się uśmiech, a przecież jak powiedział przyjaciel dzieci Kornel Makuszyński, „kiedy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat”.

Więcej na Facebooku Szkoły: https://www.facebook.com/profile.php?id=100039449362256

Dzień Dobra, Dzień Piżamy