winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

dscf3216Uczniowie klas VIb oraz VIc w ramach lekcji języka polskiego wystawili swoje ulubione bajki. Każda z grup musiała wybrać teksty, opracować scenariusz, przygotować kostiumy i dekoracje, a na końcu wcielić się oczywiście w role swoich bohaterów. Wśród wybranych bajek znalazły się: ,,Czerwony kapturek”, ,,Trzy świnki”, ,,Kubuś Puchatek”, ,,Kot w butach” oraz ,,Kraina lodu”. Dzięki tym zajęciom uczniowie wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu sztuki teatralnej, literackiej i artystycznej.

Młodzież uczyła się poszukiwać, dostrzegać i odkrywać wartość teatralną, rozwijać wyobraźnię, aktywność oraz kreatywność. Celem tych lekcji było rozbudzenie teatralnych zainteresowań uczniów, wyrabianie nawyków i motywacji do podejmowania działań artystycznych (np. konkursy recytatorskie), motywowanie do pracy w zespole, kształcenie w zakresie poprawnego wysławiania się i swobody wypowiedzi, jak również praca nad intonacją, modulacją głosu i ruchem scenicznym. Lekcje z elementami dramy dały nam wszystkim mnóstwo radości i satysfakcji.