winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0668W sobotę 8 czerwca miał miejsce kolejny piknik szkolny. Jego celem było spotkanie i wspólna zabawa przedstawicieli różnych pokoleń oraz integracja środowiska lokalnego ze szkołą. Tegoroczny piknik przebiegał pod hasłem: „Rodzinnie, zdrowo i bezpiecznie”. Wspaniała pogoda sprzyjała organizatorom, dzięki czemu większość zaplanowanych imprez odbyła się na podwórku szkolnym, które w tym dniu wyglądało inaczej niż zwykle- przystrojone kolorowymi balonikami, wypełnione muzyką i barwnym tłumem - robiło wrażenie zupełnie innego miejsca.

Punktualnie o godzinie 9.00 pani dyrektor, Teresa Kot rozpoczęła piknik, witając dzieci i dorosłych, uczniów, absolwentów, rodziców i dziadków oraz życząc niepowtarzalnych przeżyć i dobrej zabawy. Zabawę poprowadził pan Piotr Krysa, a o nagłośnienie zadbał pan Józef Bommersbach.

Jest już tradycją szkolnego pikniku, że uczniowie z naszej szkoły chętnie uczestniczą w prezentacjach piosenek. W tym roku „Festiwal piosenek” zdominowały klasy I – III. Dzieci zostały wcześniej przygotowane do przeglądu – pierwszoklasiści przez panie Bernadettę Pawłowską i Elżbietę Majchrowską, a starsze- przez panią wicedyrektor Bogusławę Hołdę. Wykonawcy zachwycali nie tylko głosem, ale również sposobem aranżacji wybranych utworów. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w konkursie „Jaka to melodia” przygotowanym przez uczniów klasy VI b i ich wychowawcę – pana Dariusza Kutę. Zwyciężyły w nim Laura Podgórska i Julia Ziaja z klasy V d.

Uczniowie klas młodszych uczestniczyli również w rozgrywkach sportowych, połączonych z dużą dawką przydatnej wiedzy o bezpieczeństwie. Zawody przeprowadziły panie: Małgorzata Bednarz, Grażyna Barnaś, Marta Brożek i Sabrina Rogóż. Dzielnie dopingowała drużyny i pomagała podczas zawodów pani Bernadeta Pawłowska. Uczymy się i bawimy bezpiecznie, „wyrabiamy tężyznę” fizyczną – czy może być jeszcze lepiej?

Dużym zainteresowaniem, szczególnie ze strony rodziców, cieszyło się stoisko Straży Miejskiej, promujące zasady bezpieczeństwa w mieście oraz walory Tarnowa. Na pikniku gościła również tarnowska policja. Ogromne wrażenie, zwłaszcza na chłopcach, zrobiły radiowóz i policyjny motocykl. Zainteresowaniem cieszył się przeprowadzony przez policjantów konkurs na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Elegantki oblegały stoisko kosmetyczne, na którym mogły obejrzeć różnorodne kosmetyki i zapoznać się z najnowszymi trendami dotyczącymi makijażu, a nawet - na chwilę - stać się kimś innym. Smakosze polskiej kuchni mogli posilić się pysznym bigosem i skosztować wyśmienitych ciast.

Wielbiciele sportu dostarczyli zebranym wiele emocji, rozgrywając w ramach pikniku mecze piłki ręcznej z zaprzyjaźnioną Szkołą Podstawową nr 8. Reprezentacje dziewcząt i chłopców tej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Łukasza Szostaka rozegrały mecze z naszymi reprezentacjami. Wyniki zmagań były sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa. Ale to nasze reprezentacje okazały się lepsze. Dziewczęta prowadzone przez panią Elżbietę Janas wygrały 13:7, a chłopcy pod wodzą pana Pawła Pecki - 20:13. Naszą szkołę reprezentowali: Ola Kopacz, Oliwia Bajgier, Patrycja Mierzewska, Olga Kopeć, Julia Iwaniec, Monika Kopciuch, Weronika Klich, Julia Jaszczur, Maja Gawlik, Ola Kulig, Patrycja Wentrych, Oliwia Hołda, Julia Kasprzykowska, Maciek Gwóźdź, Kuba Kociuba, Bartek Główczyk, Sebastian Kula, Konrad Kocoł, Maciek Woliński.

Uwagę uczestników pikniku przyciągnął pokaz układania kostki Rubika (zorganizowany przez panią Anitę Łabędź i pana Dariusza Kutę). Mistrzem w tej dyscyplinie został Franek Olbracht z klasy VI c.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy:

Konkurs pięknego czytania w języku angielskim, który przeprowadziły panie: Elżbieta Majchrowska, Dorota Słobodzian i Iwona Skowron. Uczniowie klas pierwszych wcześniej,
w ramach przygotowania do konkursu, otrzymali teksty do nauki czytania. Na konkursie losowali tekst i prezentowali swoje umiejętności. Podczas prezentacji zarówno uczestnikom, ich rodzicom, jak i nauczycielom towarzyszyły olbrzymie emocje.

Konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom” przygotowany przez panie Magdalenę Włodek i Ewelinę Bujak-Gut .

I miejsce zajęła Marysia Frączek z klasy V a,
II miejsce – Gabriela Jarosz z klasy IV a i
III miejsce - Gabriela Kuling z klasy V d.

Konkurs „Tarnów- moje miasto” - w języku angielskim i niemieckim - dla uczniów klas siódmych i ósmych przygotowany przez panie Annę Zielińską, Iwonę Skowron i Izabelę Samborską. Wzięło w nim udział 15 uczniów.

I miejsce zajęła Emilka Bogaczyk kl. VIIIc,
II – Julia Rutowicz kl. VII a
III -  Kuba Tylutki , Szymon Staudt i Ola Biga kl. VIII a oraz Roksana Delimata i Ola Kocik kl. VIII c.

Konkurs matematyczny „As” - przygotowany przez panie: Karolinę Góryjowską, Danutę Wojciechowską i Angelikę Szumlańską. Tytuły „Matematycznych Asów” zdobyli:

Igor Świerczek - kl. IV c
Gabriela Kuling - kl. V c
Julia Piechnik – kl. VI a
Zuzanna Łabno – kl. VII a
Jan Martowicz – kl. VIII b.

Konkurs „Wakacyjny wiersz” zorganizowany przez szkolną gazetkę „Bemówka”. Jury
w składzie Agnieszka Białek, Alina Skrabacz-Sowa, Ewelina Bujak-Gut oraz Bernadeta Pawłowska miało dylemat, komu przyznać pierwsze miejsce. Ostateczny werdykt jury jest następujący:
I miejsce: Zuzanna Włodek kl. II a oraz Justyna Dobek kl. II c
II miejsce: Lena Ziaja i Julia Pałach kl. II c
III miejsce: Natalia Baut kl. II c oraz Jakub Skoczeń kl. IV b

X Piknikowy Konkurs Plastyczny - przygotowany i przeprowadzony przez panią Jolantę Bacę. Młodzi artyści wykazali się swoim talentem, wykonując projekt plakietki piknikowej
z napisem "Z 15-stką zdrowo i bezpiecznie". Nagrodzeni:

w kategorii klas I – III:

I miejsce - Wiktoria Płonka kl. II b
II miejsce - Dawid Tabor kl. I a
III miejsce - Kinga Olszewska kl. II b

w kategorii klas IV – VIII:

I miejsce - Justyna Podpłomyk kl. VI c
II miejsce - Karolina Śmiertka kl. VI c
III miejsce - Julia Mleczko kl. VI c
Wyróżnienia: Emilia Zych kl. V c i Wiktoria Żurowska kl. VIII b

Uczniowie jednej z tarnowskich szkół tańca - eMiKa - zaprezentowali tańce towarzyskie, budząc podziw i wywołując aplauz widzów. Wielu było chętnych do spróbowania szczęścia w loterii fantowej, w której główną nagrodą był bon na zakupy w sklepie sportowym Decathlon o wartości 200.00 złotych. Szczęśliwy los wyciągnął Kordian Żydowski z klasy III b. W upalny dzień wszyscy szukają ochłody. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszli strażacy, którzy, korzystając z przywiezionego sprzętu, stworzyli na boisku szkolnym kurtynę wodną, dostarczając dzieciom niezapomnianych wrażeń. Piękne słońce, doskonałe humory i liczne atrakcje sprawiły, że piknik szkolny był udany i dostarczył miłych przeżyć. A wkrótce wakacje!