Dzień Ziemi

22 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy Ia i Ib pod opieką p. Bernadety Pawłowskiej i p. Elżbiety Majchrowskiej przygotowali uroczystość szkolną z okazji Dnia Ziemi.

Dzieci, ubrane w ciekawe stroje, zaprezentowały piękne piosenki i inscenizację o tematyce ekologicznej. Przedstawiły zebranym problemy, z jakimi na co dzień zmaga się Ziemia. Zwrócili uwagę na to, że ludzie nie są jedynymi mieszkańcami naszej planety i że bez jej darów, takich jak woda, powietrze, rośliny, surowce, nasze życie byłoby niemożliwe. Odnieśli się do konieczności ograniczenia ilości odpadów oraz ich właściwego składowania i przetwarzania. Uczniowie wymienili wiele cennych wskazówek, którymi powinien kierować się każdy człowiek – zarówno dorosły, jak i dziecko. Przypomnieli o potrzebie ochrony najbliższego środowiska naturalnego i o obowiązkach nas ludzi wobec Ziemi – naszej planety.

Uroczystość była niezwykłą lekcją, a jej przesłanie zapadło głęboko w serca uczestników i niewątpliwie zaowocuje właściwą postawą wobec Ziemi.

Dzień Ziemi