winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0686W poniedziałek 8 października uczniowie wszystkich klas piątych uczestniczyli w wycieczce do Parku Miniatur w Inwałdzie. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice, którzy chcieli zobaczyć najpiękniejsze budowle świata zgromadzone w jednym miejscu.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru przez Park Ruchomych Smoków, gdzie można było obejrzeć dziwne i zarazem budzące strach potwory. Następnie wszyscy przeszli po drewnianych schodach prowadzących do średniowiecznej warowni. Tutaj na dzieci czekały liczne atrakcje i niespodzianki. Jedną z nich była wizyta w chacie kowala. Uczniowie dowiedzieli się, czym zajmował się kowal i zobaczyli, jak kawałek żelaza zamienia się w kształt serca. Efekt pracy kowala dostali na pamiątkę i opuścili chatę w przekonaniu, że zawsze należy kuć żelazo, póki gorące. W chacie garncarza próbowali ulepić z gliny małe naczynia, a w chacie powroźnika dowiedzieli się, z czego i jak kręcono kiedyś sznury. Mogli również przekonać się na własnej skórze, jak ciężka była praca powroźnika, a nagrodą za wysiłek był prawie dwumetrowy sznur. Duże wrażenia na dzieciach wywarła sala tortur oraz zbrojownia, gdzie mogli dotknąć ważącej około 20 kg zbroi średniowiecznego rycerza. Wiele emocji dostarczyło również spotkanie ze śpiewającym smokiem, który także ział ogniem, a niektórych nawet oblał wodą.

Po opuszczeniu warowni przyszedł czas na oglądanie miniaturowych budowli z całego świata.

A na zakończenie było szaleństwo w lunaparku, wizyta w domu strachów i spacer zielonym labiryntem oraz krótki seans w kinie 5D.

W drodze powrotnej dzieci mówiły o swoich wrażeniach i o tym, że chętnie znowu wybiorą się na wycieczkę.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA