winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20181031 104205Klasy pierwsze, chcąc uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, na przełomie października i listopada odwiedzały miejsca pamięci narodowej.

Klasa I a udała się na Stary Cmentarz, gdzie zapoznała się z historią powstania cmentarza. Dzieci odwiedziły miejsca spoczynku zasłużonych dla Tarnowa osób. Z ciekawością przyglądały się zabytkowym mogiłom i oglądały medaliony na nagrobkach. Zapaliły znicze na grobach zmarłych i poległych legionistów w Kwaterze Zasłużonych. Ważnym punktem wycieczki był pomnik jednego z ojców polskiej niepodległości Wincentego Witosa. Przystanęły również przy pomniku Ofiar Stalinizmu.

W tym samym czasie klasa I c udała się pod pomnik 5. Pułku Strzelców Konnych przy al. Matki Bożej Fatimskiej poświecony poległym żołnierzom i oficerom.

Klasy I a, I b i I c były również pod Grobem Nieznanego Żołnierza. W tym szczególnym miejscu zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć bohaterów. W drodze powrotnej do szkoły uczniowie zatrzymali się przy pomniku gen. Józefa Bema, a następnie poznali miejsce I Transportu Więźniów do KL Auschwitz.

Dla wszystkich dzieci była to bardzo udana i wartościowa lekcja historii.

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA