winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0695W dniu 9 listopada 2018 r. klasy trzecie naszej szkoły uczciły 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj, przygotowując z tej okazji uroczysty apel. Uczniowie recytowali okolicznościowe wiersze, śpiewali patriotyczne pieśni, przypomnieli ważne, historyczne wydarzenia związane z tym świętem. Wielu wzruszeń dostarczył występ naszej drużyny zuchowej, która wykonała pieśń patriotyczną „Piechota”. Podczas apelu, na specjalnej wystawie pod hasłem „Patriotyzm w klasach I – III”, zostały zaprezentowane prace plastyczne wykonane w barwach narodowych.

W apelu aktywnie uczestniczyli zaproszeni goście i widzowie, śpiewając piosenki: „Co to jest niepodległość?”, „Jesteśmy Polką i Polakiem” oraz „Piosenkę młodego patrioty”. Uczniowie ubrani na tę okazję w stroje galowe, ozdobione biało – czerwonymi kotylionami wspólnie, z zapałem recytowali znany wiersz Władysława Bełzy „Katechizm młodego Polaka”, zaczynający się od słów; „Kto ty jesteś?”Apel upłynął w uroczystej i podniosłej atmosferze. Ta „żywa lekcja historii” na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów, młodych Polaków.

 

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA