winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

IMG 20181109 100218Uczniowie klasy III b wraz z wychowawczynią Małgorzatą Bednarz postanowili w wyjątkowy sposób uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Prace nad projektem rozpoczęły się już we wrześniu, gdy uczniowie na zajęciach rozmawiali o rocznicy wybuchu II wojny światowej. Kolejnym krokiem było przeczytanie oraz omówienie treści lektury J. Papuzińskiej „Asiunia”, ukazującej losy dzieci podczas wojny. W październiku rozpoczęły się przygotowania i próby do apelu, który przygotowywały klasy trzecie z okazji 100-lecia niepodległości.

Równolegle z nauką okolicznościowych wierszy i piosenek uczniowie klasy III b przygotowywali prace plastyczne na szkolny konkurs „To Polska – moja Ojczyzna” oraz na wystawę towarzyszącą apelowi „Patriotyzm w klasach I – III”. Podczas jesiennej wycieczki do Skrzyszowa poznali miejsce pamięci narodowej, ukryte w lesie o nazwie „Kruk”. W miejscu, gdzie stoi pomnik, w czasie II wojny światowej zostali rozstrzelani Polacy przywiezieni z tarnowskiego więzienia. W środę 7 listopada 2018 roku uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami odbyli wycieczkę pod pomniki upamiętniające ważne wydarzenia z historii Polski. Były to: Pomnik Pierwszego Transportu do Oświęcimia, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Pomnik gen. Józefa Bema, Pomnik Ofiar Wojny i Faszyzmu, Pomnik Walki, Martyrologii i Zwycięstwa przed Starym Cmentarzem, Mogiła powstańców na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Podczas wycieczki została wyjaśniona symbolika pomników, zapalono znicze, uczczono poległych Polaków minutą milczenia. Podczas przygotowań do apelu uczniowie klasy III b nie zapomnieli o okolicznościowych gazetkach i udekorowaniu swojej sali lekcyjnej. Apel przygotowany wspólnie z klasą IIIa minął w uroczystej, radosnej i podniosłej atmosferze. Wspólny śpiew piosenek patriotycznych dostarczył wielu wzruszeń. Ukoronowaniem projektu był udział w akcji „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA