Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru – uczniowie klas: 1b, 1 c, 3c z wizytą w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

Co roku 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru – wspólne święto ludzi teatru i widzów, dla których teatr jest ważnym miejscem spotkań.

W piątek 31 marca br. uczniowie klas: 1b, 1c, 3c wraz z wychowawczyniami odwiedzili Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego i oglądali spektakl „Jaś i Małgosia”. Świetna gra aktorów, piękna muzyka, duża ilość piosenek, wesołe dialogi, kolorowa scenografia i kostiumy, wartka akcja sprawiły, że przedstawienie było dla dzieci wspaniałym przeżyciem i pozostawiło niezatarte wrażenie.

Sztuka teatralna „Jaś i Małgosia” jest nowym spojrzeniem na bardzo dobrze znaną nam baśń. Spektakl koncentrował się wokół relacji międzyludzkich, na tym, jak dzieci reagują, gdy w świat wkracza nowa osoba, jak funkcjonują ze sobą, jak razem poznają świat i próbują znaleźć w nim miejsce dla siebie. To także opowieść o tym, że problemy rozwiązywane sprytem i inteligencją, a nie przemocą przynoszą więcej korzyści i satysfakcji. Poruszony został także temat depresji – choroby XXI wieku. Przedstawienie było próbą odpowiedzi na to czym jest, jak funkcjonuje osoba chora, jak widzi i próbuje zrozumieć ją dziecko. W baśni pokazano, iż zło i złe uczynki biorą się z wewnętrznego nieszczęścia osoby je czyniącej oraz braku miłości i przyjaźni w jej życiu. W opowieści bardzo mocno zostało podkreślone, że każdy ma prawo do błędu oraz do drugiej szansy, że w każdym z nas tak naprawdę tkwi dobry człowiek, zaś prawdziwa przyjaźń i miłość są wartościami bezcennymi, trzeba je chronić i pielęgnować.
Bardzo szybko minął czas w świecie „Jasia i Małgosi”. Brawa dla aktorów po przedstawieniu i opowiadanie wrażeń najlepiej świadczyły o silnych, artystycznych przeżyciach dzieci.

Zdjęcia ze spektaklu na oficjalnej stronie teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru