Klasa 7a w Centrum Nauki Kopernik

W środę 10 maja br. uczniowie klasy 7a pod opieką wychowawczyni, pani mgr Anety Górowskiej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, do chętnie odwiedzanego zarówno przez młodzież, jak i dorosłych Centrum Nauki Kopernik.

Pierwszym punktem na trasie zwiedzania Centrum były liczne wystawy stałe, poświęcone m.in. przyszłości. Z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawę o czymś, co dopiero będzie, zatytułowaną Przyszłość jest dziś. Ekspozycja pomaga zrozumieć wyzwania współczesnego świata, zwraca uwagę na relacje między osobistymi wartościami i wartościami innych. Tematycznie komponuje się z tą wystawą inna, zatytułowana Trzy odsłony przyszłości, na której można na własne oczy zobaczyć koniec XXI wieku, dowiedzieć się, jak myśli sztuczna inteligencja i czy można jej zaufać.

Następnie uczniowie obejrzeli w planetarium bardzo intersujący pokaz zatytułowany Niewidzialny Wszechświat. Wydarzenie przykuło uwagę zwiedzających niezwykłą formą przekazu, pozwalającą na obejrzenie różnych ciał niebieskich i zjawisk astronomicznych. Pokaz wywarł ogromne i niezatarte wrażenie, bowiem sfera nieba nie jest czymś, co ogląda się na co dzień. A potem były nietypowe lekcje w laboratoriach: fizycznym, chemicznym i biologicznym. Obejrzane tam prezentacje i eksperymenty przybliżyły młodzieży podstawowe zasady i prawa, w oparciu o które funkcjonuje świat, poszerzyły ich wiedzę z przedmiotów powszechnie uważanych za trudne, takich jak fizyka czy chemia.

Wizyta w warszawskim Centrum Nauki była dla wszystkich bardzo ciekawym doświadczeniem i niezwykłym przeżyciem a jednocześnie okazją do zabawy i integracji. Wspólne zwiedzanie, uczestnictwo w projektach, wymiana myśli służyły rozwijaniu zainteresowań, poszerzaniu horyzontów i uświadomieniu sobie bogactwa, różnorodności i piękna otaczającego świata.

Klasa 7a w Centrum Nauki Kopernik