Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego KINOLUDKI W MARZENIU – sukces uczniów z klas I-III

Organizatorem konkursu Kinoludki w Marzeniu było Tarnowskie Centrum Kultury. Zakwalifikowano do niego 81 prac plastycznych wykonanych przez wychowanków tarnowskich przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta.

Wśród nich były także prace naszych uczniów, których do udziału w zmaganiach konkursowych przygotowały panie: mgr Małgorzata Bednarz oraz mgr Elżbieta Majchrowska.

Jury w składzie: Irmina Wachna-Sosin i Janusz Jędrzejczyk dokonało oceny prac według następujących kryteriów: samodzielność, kreatywność, oryginalność i staranność wykonania. Wyłoniono 12 najlepszych prac – 6 w kategorii przedszkola oraz 6 w kategorii szkoły. Przyznano również 7 wyróżnień.

12 maja br. w hallu kina Marzenie odbył się wernisaż prac konkursowych, podczas którego ogłoszone zostały wyniki konkursu. Laureatom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. W tym gronie znalazła się uczennica naszej szkoły Zofia Łaskawska z kl. 2b. Laureaci konkursu wezmą udział w warsztatach animacji plakatowej przy tworzeniu filmu. Efekty prac będą prezentowane na ekranie kinowym przed każdym seansem w ramach projektu Filmy Młodego Widza 37. Tarnowskiej Nagrody Filmowej.

Spośród reprezentantów naszej szkoły wyróżnienia otrzymali: Maksymilian Biduś kl. 1b i Emilia Kopeć kl. 1c. Nagrodą dla wyróżnionych są zaproszenia na dowolny seans w kinie Marzenie.

Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a ich koleżankom i kolegom przypominamy, że Kinoludki w Marzeniu już niebawem będą miały kolejną odsłonę.