Na ratunek planecie

Obchody  Dnia Ziemi zostały zainicjowane w 1970 r. przez amerykańskich ekologów, przejętych postępująca degradacją środowiska naturalnego. Zaczęli oni domagać się większej troski o kondycję naszej planety i jej bogactwo przyrodnicze.

Kwietniowe obchody są okazją do zwrócenia uwagi na problemy związane z degradacją środowiska, a w ostatnich latach także ze zmianami klimatycznymi. Obecnie Dzień Ziemi obchodzony jest w ponad 190 krajach.

W tym roku 24 kwietnia w naszej szkole odbył się happening, którego celem było uświadomienie wszystkim uczniom, jak ważna jest dla nas nasza planeta. Uczniowie klas 5a oraz 5b w humorystyczny sposób szczególną uwagę zwrócili na zwierzęta, które są zagrożone wyginięciem, a także podkreślili, jak ważna jest rola każdego z nas w ocaleniu zagrożonych gatunków.

Ponadto w szkole powstało drzewo życzeń do Ziemi. Każde dziecko mało możliwość wyrażenia swoich obaw i nadziei związanych z przyszłością naszej planety, otaczającego świata i nas samych.

Na ratunek planecie