winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

p126012422 czerwca 2015 roku uczniowie klas I ,,c” i ,,d” wraz z wychowawcami, Grażyną Kamirską i Tamarą Szczeklik zwiedzili Muzeum Przyrodnicze im. Krystyny i Włodzimierza Tomków w Ciężkowicach.
Weszli na pokład batyskafu o nazwie jednego z gatunków ryb ,,Piekielnica”. Pod dowództwem kapitana podczas prezentacji filmu wybrali się w rejs wodami rzeki Białej. Podczas podróży dowiedzieli się, jakie ryby żyją w rzece Biała Tarnowska, jakie zagrożenia na nie czyhają oraz w jaki sposób człowiek szkodzi takiemu wodnemu środowisku.
W głównej sali ekspozycyjnej w poszczególnych podświetlonych gablotach, opisywanych przez lektora przyglądali się okazom ptaków, owadów oraz ssaków występujących głównie na terenie Pogórza Ciężkowicko - Rożnowskiego.
W sali konferencyjnej obserwowali ciekawe okazy zwierząt, min. niedźwiedzia, żubra, łosia, wilka.
Pod szklaną podłogą na ,,Interaktywnej łące” podziwiali modele roślin i zwierząt.
Odwiedzając różne stanowiska multimedialne, poznawali informacje na temat zgromadzonych okazów zwierząt i ptaków oraz okolicznych atrakcji przyrodniczych.
Wycieczka była okazją do poznania „małej ojczyzny” i dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.