winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

p12907611.06.2016 r. uczniowie klasy II d wybrali się na całodniową wycieczkę. Promem udali się do kościoła w Tropiu, poznali jego historię, a także ciekawostki związane z życiem pustelników: św. Świerada i Benedykta. Podziwiali dąb św. Świerada i źródło nazwane imieniem pustelnika. Następnie udali się do Nowego Sącza, gdzie zwiedzili skansen i miasteczko galicyjskie. W skansenie podziwiali pokazy rzemiosła i sztuki ludowej: kowalstwo, wyplatanie rękawic furmańskich, przędzenie i wyrób kwiatków z bibuły.  Mielili zboże w żarnach, mieli okazję spróbować pieczonych kołaczy, podpłomyków i pieczonych ziemniaków.  W Miasteczku Galicyjskim odwiedzili atelier fotografa, pracownię zegarmistrza i garncarza, remizę straży pożarnej, antykwariat galicyjski, aptekę, a także drukarnię. Z Nowego Sącza wyruszyli do Starego Sącza, gdzie zwiedzili Muzeum Jana Pawła II i papieski ołtarz.