winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

PA280363Z okazji uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wiernych Zmarłych Samorząd Uczniowski naszej szkoły w dniu 28 października br. zorganizował akcję „ZNICZ – pamiętamy i pomagamy”. Przewodniczący klas wraz z Samorządem Uczniowskim oraz opiekunami – panią Anną Zielińską i panem Mariuszem Łabuzem, wybrali się pod pomnik Gen. J. Bema przy ul. Wałowej, pomnik Papieża Jana Pawła II przy Katedrze oraz na Grób Nieznanego Żołnierza na Starym Cmentarzu, aby zapalić znicze i ofiarować pomoc w postaci modlitwy. Akcja miała również na celu umocnienie wiary uczniów w to, że śmierć nie kończy ludzkiego życia ani nie niszczy więzi między ludźmi, uświadomienie im, że zmarli potrzebują naszej pomocy, że nasza wizyta na ich grobach, modlitwa i zapalenie znicza są wyrazem pamięci o nich, szacunku i formą oddania im czci.

Organizatorom i uczestnikom akcji gratulujemy pomysłu i składamy serdeczne podziękowania.

gdyliczy sie czas