winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 0357 ksiazka23 maja 2018 r. w naszej Szkole odbył się I Konkurs Polonistyczny pt. „KSIĄŻKA – MOIM PRZYJACIELEM”, w którym uczestniczyli uczniowie klas trzecich szkół podstawowych miasta Tarnowa. Jego organizatorkami były nauczycielki naszej szkoły: Bogusława Hołda i Grażyna Barnaś. Głównym celem konkursu było zachęcanie uczniów do rozwijania zainteresowań czytelniczych, kształtowanie nawyku czytania książek, korzystania z bibliotek. Tematyka konkursu oparta była na bardzo dobrej znajomości książki Frances Hodgson Burnett „Mała księżniczka”. 

W Konkursie wzięło udział 16 uczniów.

Uczestnicy rozwiązując zadania testowe, wykazali się wspaniałą znajomością lektury, a także wiadomościami i umiejętnościami z zakresu ortografii i gramatyki wykraczającymi poza podstawę programową klasy trzeciej.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce Bartosz Jakubas – uczeń SP nr 18 w Tarnowie
II miejsce Jakub Chalcerz – uczeń SP nr 1 w Tarnowie
III miejsce Blanka Grzegorzak – uczennica SP nr 9 w Tarnowie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz wspaniałe nagrody, które ufundowali sympatycy naszej szkoły: prezes firmy Martex, pan Wacław Woliński i absolwentka naszej szkoły, pani Zuzanna Łabno .

Po wykonaniu zadań testowych uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycielki naszej szkoły uczące w klasach I – III panią Bernadetę Pawłowską, Jolantę Ziobroń i Małgorzatę Bednarz.