winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC 1952W dniach 18-19 czerwca uczniowie klasy 4a wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Włodek oraz uczniowie klasy 4c z wychowawczynią p. Angeliką Szumlańską uczestniczyli w wycieczce po Pieninach. Pierwszego dnia pogoda pokrzyżowała nam troszkę plany i nie udało nam się przespacerować Wąwozem Homole czyli największą przyrodniczą atrakcją Pienin, ale za to odwiedziliśmy Szczawnicę czyli uroczo położone malownicze miasteczko uzdrowiskowe. W czasie rejsu po Zalewie Czorsztyńskim poznaliśmy tajemnicę skarbu Inków ukrytego na zamku w Niedzicy. Po pysznym obiedzie i zakwaterowaniu w rewelacyjnym Ośrodku Wypoczynkowym „Jurkowski” w Ochotnicy Górnej wzięliśmy udział w ognisku a później w dyskotece integracyjnej połączonej z krótkim wieczorkiem karaoke.

Lasy i bujna roślinność to właściwy urok Gorców, dlatego spacerując ścieżką przyrodniczą po nieczynnym kamieniołomie na górę Wdżar poszukiwaliśmy roślin i zwierząt niespotykanych w innych rejonach Polski. Prawdziwą atrakcją był zjazd wyciągiem krzesełkowym i piękna panorama Tatr i jeziora Czorsztyńskiego podziwiana z wagonika kolejki górskiej w Kluszkowcach. Na zakończenie odwiedziliśmy Nowy Sącz i spróbowaliśmy pysznej pizzy oraz słynnych nowosądeckich lodów – potwierdzamy są naprawdę pyszne!

Zmęczeni, jednak bardzo radośni i szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do Tarnowa tuż przed meczem Polska – Senegal. Wycieczkę uznajemy za udaną, fantastyczną i pełną wrażeń.