winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

DSC06175W kwietniu odbył się XIV Tarnowski Rajd Zuchowy „Bramy Pamięci". Jego celem jest kształtowanie u uczniów w wieku zuchowym patriotyzmu poprzez odwiedzanie Miejsc Pamięci Narodowej i poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych ziemi tarnowskiej. Organizatorem tej największej dziecięcej imprezy turystycznej w mieście jest phm Lucyna Szepielak-Wiatr, drużynowa 6 Gromady Zuchowej działającej w Szkole Podstawowej nr 15 w Tarnowie. W tym roku w imprezie uczestniczyło 160 zuchów z ośmiu gromad, harcerze, instruktorzy, opiekunowie i goście honorowi.

 

Tegoroczny rajd rozpoczął się w Biskupicach Radłowskich pod Pomnikiem Poległych w Walce z Hitlerowskim Najeżdżcą. Po apelu rozpoczynającym z meldowaniem gromad, gawędzie przewodnika i zapaleniu symbolicznych zniczy udaliśmy się do Radłowa, a tam zwiedzaliśmy Pomnik Obrońców Szkoły i Pomnik Poległych za Honor i Ojczyznę w dniach 7-8 września 1939. Po złożeniu kwiatów i apelu poległych gromady przeszły do Szkoły Podstawowej, gdzie bardzo życzliwie przywitali nas gospodarze, harcerze działający w tej szkole i p. dyr. Piotr Malec, który udzielił nam niezapomnianej lekcji historii, opowiadając o wydarzeniach tamtego września 1939 roku. W grupach pod jego przewodnictwem, zwiedzaliśmy Izbę Pamięci i szczególne pamiątki w niej zgromadzone. Po rozwiązaniu zadań rajdowych na boisku szkolnym odbył się apel kończący rajd, z rozdaniem plakietek i pamiątkowych dyplomów. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji Szkoły noszącej imię Bohaterów Września, za ciepłe przyjęcie i udostępnienie obiektu dla naszych uczestników.

 

NOWY SYSTEM.NAUCZANIA