winieta-01
winieta-02
winieta-03
winieta-04

20190215 135005Uczniowie klas siódmych naszej szkoły wzięli udział w warsztatach „Naukowiej” dotyczących atmosfery, człowieka i ochrony środowiska. Odbyły się one w objazdowej naczepie na tarnowskim Rynku. Do dyspozycji odwiedzających były m.in. okulary rozszerzonej rzeczywistości, mapa zapachów, animacje, powietrzne gry, możliwość zrobienia sobie pamiątkowego selfie. A to tylko część z instalacji, które mają pomóc w zrozumieniu zjawisk biologicznych, fizycznych, chemicznych. Bardziej skomplikowane tematy wyjaśniali animatorzy.

 

Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym młodzież wiele się dowiedziała na temat otaczającego świata i zachodzących w nim zjawisk. To doświadczenie pokazało, jak wielką wartość ma nauka i zachęciło niektórych do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi na pytania związane ze środowiskiem, którym żyją.

 

gdyliczy sie czas